انواع مدل جراحی بینی در قزوین

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

انواع مدل جراحی بینی در قزوین

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید کدام مدل جراحی بینی برای شما مناسب است؟ با تفاوت های میان بینی های گوشتی و استخوانی آشنا هستید؟

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این موضوعات آشنا کنیم.

در رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی دو نوع بینی وجود دارد: بینی استخوانی و بینی گوشتی. تمایز بین بینی های گوشتی و استخوانی در ضخامت پوست آنها می باشد. بینی های استخوانی دارای پوست نازک یا با ضخامت کم هستند در حالی که بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم هستند.

به علت اینکه پوست بینی های استخوانی نازک تر است جزئیات ساختار آنها به وضوح قابل تشخیص می باشد. این بینی ها عموما غضروف قوی تری دارند ک باعث می شود نوک بینی پس از جراحی زیبایی بینی دچار افتادگی نشود.

از سوی دیگر در بینی های گوشتی به علت ضخیم بودن پوست، جزئیات ساختار استخوان و غضروف به خوبی قابل مشاهده نیست. علاوه براین پوست این بینی ها ضخیم و بافت های غضروف آنها نازک تر هستند.

گاهی اوقات قاعده کلی فوق صحیح نمی باشد. به عنوان مثال  یک بینی استخوانی ممکن است پوست ضخیم داشته باشد و یک بینی گوشتی ممکن است پوستی نازک با غضروف قوی داشته باشد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی فانتزی در قزوین

جراحی بینی از حساس ترین جراحی هامی باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مقایسه جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی

تکنیک های مختلفی برای انجام جراحی بینی گوشتی و بینی استخوانی استفاده می شود و یک چالش در بینی های گوشتی ایجاد تغییرات در نوک بینی می باشد. در جراحی بینی گوشتی یک نتجه خوب با تصحیح دو طرف و تغییر شکل نوک بینی حاصل می شود. با این حال به دلیل امکان تغییر قسمت های پایین بینی گوشتی پس از عمل بینی که نتیجه غضروف سنگین آن و ضخامت زیاد پوست است، از تکنیک های جدید به منظور جلوگیری از افتادن نوک بینی استفاده می شود.

در جراحی  بینی استخوانی، تغییرات کوچک در ساختار نتایج قابل توجهی را به همراه خواهد داشت. برخلاف بینی های گوشتی، بینی های استخوانی چربی زیادی در زیر پوستشان ندارند.

همچنین میزان تورم پس از جراحی زیبایی بینی در بینی های استخوانی کمتر از بینی های گوشتی می باشد.

در بینی های استخوانی، جراح بینی باید عمل بینی را با حداکثر ظرافت انجام دهد به طوری که در نتیجه نهایی عدم تقارن وجود نداشته باشد. انخاب یک جراح بینی ماهر و باتجربه مهمترین گام در دستیابی به نتیجه مطلوب در بینی های گوشتی و استخوانی می باشد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی به روش باز

انواع مدل های رایج بینی در ایران

جراحی بینی طبیعی

در جراحی زیبایی بینی یه طور طبیعی، تغییرات کمتری به بینی اعمال می شود در نتیجه بینی تقریبا شیب ندارد. همچنین زاویه بین نوک بینی و لب بالا جراحی بینی طبیعی بسیار زیاد نیست.

سبک طبیعی برای بینی های استخوانی

سبک طبیعی برای بینی باعث می شود که پل بینی بیش از حد شیب نداشته باشد و تقریبا صاف باشد.

سبک طبیعی برای بینی های گوشتی

برای بینی های گوشتی معمولا جراحی بینی طبیعی بهترین حالت است.

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی فانتزی (مدل عروسکی)

در یک جراحی بینی فانتزی، بینی بسیار کوچک است و شیب نسبتا زیادی دارد. این مدل بینی عمدتا در بینی های استخوانی مناسب است و باعث جذابیت در آنها می شود.

جراحی بینی نیمه فانتزی

این سبک از بینی، مدلی بین سبک طبیعی و سبک فانتزی است. در جراحی بینی نیمه فانتزی، شیب بینی کمتر از مدل فانتزی است و زاویه میان بینی و لب کمتر از یک بینی فانتزی می باشد.

جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی در میان زنان بیشتر از مردان رایج می باشد و بیشتر مردان سبک طبیعی را می پسندند.

همچنین دستیابی به نتیجه مطلوب در جراحی زیبایی بینی، بیشتر به مهارت جراح و نوع بینی بستگی دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی پرداختیم. سپس انواع مدل های جراحی بینی را بررسی کردیم. اما نکته حائز اهمیت این است که مهمترین فاکتور برای دستیابی به نتیجه مطلوب مهارت جراح بینی می باشد بنابراین در انتخاب جراح بینی دقت لازم را داشته باشید.

بیشتر بخوانید
هزینه جراحی بینی در قزوین

تعدادی از نمونه کارهای دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین :

دکتر-صفدریان

دکتر فرشید صفدریان، فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی بینی و سینوسدر قزوین هستند، در سال ۱۳۷۰ در رشته پزشکی قبول شد و دکترای عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کسب کرد، دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهر رشت گذراند و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ دوره رزیدنتی را طی نمود، ایشان از سال ۱۳۸۵ برای گذارندن طرح در دانشگاه قزوین مشغول شد و در حال حاضر عضو هیئت علمی علوم پزشکی قزوین می باشد.

پاسخ

نوزده − 17 =

Call Now Buttonتماس با پزشک