بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی

عمل بینی یا رینوپلاستی گزینه ای مناسب برای افرادی محسوب می شود که از اندازه و ظاهر بینی خود ناراضی هستند یه به دلیل انحراف بینی دارای مشکلات تنفسی هستند. بنابراین هدف اصلی عمل بینی، بهبود ظاهر بینی با در نظر گرفتن عملکرد درست آن می باشد و میزان دستیابی به این هدف تا حد زیادی به مهارت جراح بینی و نوع پوست بینی وابسته است.

بهترین سن برای عمل بینی

جراحی بینی برای افرادی توصیه می شود که ساختار بینی آنها به طور کامل رشد کرده باشد که بهترین سن برای دختران حداقل 15 سال تمام و برای پسران 17 سال تمام می باشد. علاوه بر آن افرادی که خواهان جراحی بینی هستند باید از نظر جسمانی در سلامت کامل باشند.

عمل بینی چگونه انجام می گیرد؟

جراحی بینی معمولا یک عمل سرپایی محسوب می شود که حدود 1.5 تا 3 ساعت زمان می برد و به وسیله دو تکنیک جراحی بینی به روش باز یا بسته قابل انجام است.

در جراحی بینی به روش باز برش ها بر روی بینی و بین دو سوراخ بینی ایجاد می شوند سپس پوست از روی بینی بلند می شود که در این صورت جراح به طور کامل به استخوان ها و غضروف های داخل بینی دسترسی دارد و می تواند بر حسب نیاز استخوان ها را جابجا کند و اصلاحات مورد نیاز را ایجاد نماید.

در جراحی بینی به روش بسته نوع تکنیک به کار رفته کمی متفاوت به روش باز می باشد. در این تکنیک هیچ گونه برشی بر روی ساختار بینی ایجاد نمی شود بلکه جراح سعی می کند با ایجاد برش درون سوراخ های بینی به صورت بسته این عمل را انجام دهد. اما کاملا واضح است که در این روش جراح دید کمتری نسبت به استخوان های داخل بینی دارد و به راحتی نمی تواند تغییرات مورد نیاز را ایجاد نماید بنابراین بهتر است این تکنیک برای مواردی استفاده شود که درآن نیازی به ایجاد تغییرات بسیار بر روی بینی نیست.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی ها می باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی در قزوین را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

شایان ذکر است جراحی ثانویه بینی یا ترمیم بینی به دلیل اینکه نسبت به جراحی اولیه از پیچیدگی بالاتری برخوردار است حتما نیاز است به صورت باز انجام گیرد تا جراح به راحتی و با قدرت مانور بالایی بتواند تغییرات مورد نیاز را ایجاد نماید.

مراقبت های بعد از عمل بینی

پس از جراحی بینی نیاز است بیماران مراقبت های بعد از عمل بینی را جدی بگیرند تا هر چه سریعتر به بهبودی کامل دست یابند. برخی از این موارد عبارتند از:

  • احساس درد اندک پس از عمل بینی کاملا طبیعی است بنابراین نیازی نیست نگران این موضوع باشید زیرا برای غلبه بر آن می توانید داروهای مسکنی که پزشک برایتان تجویز کرده را مصرف نمایید.
  • پس از عمل بینی ممکن است کبودی و تورم اندکی در اطراف چشمان و بینی خود مشاهده نمایید که برای برطرف شدن آن می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید.
  • نیاز است به مدت 1 تا 2 ماه بعد از عمل بینی از انجام فعالیت های سنگین ورزشی مانند دویدن اجتناب کنید.
  • تا حد امکان از پایین انداختن سرتان خودداری کنید و به هنگام خواب سعی کنید 2 بالشت زیر سر خود قرار دهید.
  • مراقب باشید ضربه ای به بینی شما وارد نشود.
  • حداقل تا 48 ساعت بعد از عمل بینی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
  • در روزهای نخست مراقب باشید پانسمان بینی خیس یا شل نشود و در صورت بروز این اتفاق، هر چه سریعتر به پزشک مراجعه نمایید.
  • تا زمانی که پانسمان از بین شما برداشته نشده است سعی کنید عطسه نکنید.

نتیجه گیری

جراحی بینی از پیچیده ترین جراحی های زیبایی و درمانی محسوب می شود که میزان موفقیت در آن، تاثیر بسزایی در اعتماد به نفس افراد دارد. به همین دلیل توصیه می شود افراد در انتخاب بهترین جراح بینی دقت نمایند. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین، در انجام عمل بینی در قزوین دارای تبحر بالایی هستند و عمل های بسیاری را با موفقیت انجام داده اند. در صورت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله بهترین جراح بینی در قزوین مراجعه نمایید.

پاسخ