جراحی زیبایی بینی و اقدامات لازم آن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.3]
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

کاملا مشخص است که در عصر حاضر زیبایی و زیبا زیستن جایگاه ویژه ای در میان عموم مردم جامعه یافته است و به طبع آن روش های جراحی و غیرجراحی بسیاری به منظور رسیدن به زیبایی انجام می گیرد. لازم به ذکر است که زیبایی علاوه بر ایجاد اعتماد به نفس بالا در فرد می تواند موجب تعاملات بهتر فرد در زندگی شخصی و اجتماعی او شود. اگرچه تکنیک های غیرجراحی بسیاری برای دستیابی به زیبایی ابداع شده اند اما همچنان روش های زیبایی بر پایه جراحی جایگاه ویژه ای در میان افراد جامعه دارد.

رینوپلاستی یا جراحی بینی را بی تردید می توان پرطرفدارترین جراحی زیبایی در سراسر دنیا به خصوص کشور عزیزمان ایران دانست. آگاهی کامل نسبت به مراحل جراحی زیبایی بینی و شناخت کافی نسبت به رینوپلاستی را می توان حق مسلم هر فردی دانست. متاسفانه در حال حاضر افراد سودجوی بسیاری هستند که با به کار بردن انواع شگردهای تبلیغاتی سعی در جذب افراد را دارند بدون اینکه در این زمینه مهارت کافی داشته باشند. این افراد علاوه بر به جیب زدن سودهای کلان می توانند مشکلات بسیاری مانند اختلالات تنفسی در افراد به وجود آورند. بنابراین شاید مهمترین نکته پیش از انجام جراحی بینی یا رینوپلاستی، شناخت و آگاهی کافی نسب به این عمل زیبایی و یافتن بهترین جراح بینی باشد.

از جمله سوالات شایع که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است این است که:  بهترین دکتر بینی در قزوین کیست ؟ متخصص گوش و حلق و بینی خوب باید چه ویژگی های داشته باشد ؟ جراح بینی خوب در قزوین چه کسی است ؟ متخصص گوش و حلق و بینی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ بهترین جراح بینی گوشتی در قزوین کیست ؟ چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنیم؟

نمونه های عمل بینی توسط دکتر صفدریان

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با ویژگی های بهترین جراح بینی و انواع روش های جراحی بینی آشنا کنیم.

انواع روش های جراحی بینی

در حالت کلی دو نوع روش برای عمل زیبایی بینی مورد استفاده قرار می گیرد که هرکدام را به اختصار توضیح خواهیم داد:

 • جراحی بینی به روش باز: در این روش ابتدا جراح بینی با ایجاد برش بر روی سطح بینی، پوست آن را بلند می کند. سپس به بررسی ساختار داخلی بینی پرداخته و اصلاحات مورد نیاز را انجام می دهد. در رینوپلاستی انحراف تیغه میانی بینی و قسمت های اضافی برداشته می شوند که این قسمت ها معمولا دارای غضروف هستند که می توانند پس از تقویت شدن جهت پر کردن و فرم دادن در قسمت های مختلف بینی استفاده شوند.

رینوپلاستی به روش باز اغلب دوره نقاحت طولانی تری نسبت به نوع دیگر دارد و توصیه می شود در صورتی که نیاز به ترمیم بینی می باشد یا شدت ناهنجاری های بینی زیاد است از این روش استفاده شود.

 • جراحی بینی به روش بسته: در رینوپلاستی به روش بسته برخلاف نوع دیگر هیچ گونه برشی بر روی سطح بینی ایجاد نمی شود. در این روش جراح ابتدا سوراخ های بینی را با استفاده از یک بازکننده بازتر می کند سپس از طریق ایجاد برشی هلالی در سوراخ ها اقدام به تغییر در ساختار درونی بینی می نماید. کاملا واضح است که در این روش دسترسی جراح بینی به فضای داخلی بینی محدودتر است بنابراین توصیه می شود در صورتی که بینی نیاز به تغییرات اندکی دارد از این نوع روش استفاده شود.
بیشتر بخوانید
جراحی بینی طبیعی در قزوین

مزیت این روش نسبت به جراحی باز بینی، دوره نقاحت کوتاه تر و عدم ایجاد برش بر روی پوست بینی می باشد.

فیلم پس از جراحی بینی در اتاق عمل

بینی به دو دسته کلی تقسیم می شود.

بینی استخوان و بینی گوشتی

بینی استخوانی : اگر بینی دارای غضروف محکمی باشد و همینطور پوست نازکی نیز داشته باشد، در این حالت بینی استخوانی و غضروفی نامیده می شود.

بینی گوشتی: در این وضعیت، اگر غضروف های بینی محکم نباشد و بینی دارای پوست ضخیم تری باشد، بینی گوشتی محسوب خواهد شد.

به صورت کلی نتایج جراحی بینی های استخوانی بهتر از جراحی های بینی گوشتی می باشد ، اما امروزه درصد قابل توجهی از جراحی های بینی نتایج موفقیت آمیز و رضایت بخش دارد.

برآمدگی روی بینی استخوانی

ممکن است افرادی که بینی استخوانی دارند،غوز و یا برآمدگی روی بینی داشته باشند، اما وجود برآمدگی روی بینی به علت های مختلف می باشد :

برآمدگی بینی به علل ارثی و ژنتیکی :

بسیاری از افراد به صورت ژنتیکی دارای غوز بینی بوده و افراد زیادی در خانوادشان به همین صورت هستند.

نمونه-جراحی-بینی-دکتر-صفدریان

نمونه-جراحی-بینی-دکتر-صفدریان

برآمدگی بینی به علل قومی

این علت نیز می توان از جمله علل ژنتیکی باشد، که در برخی از اقوام و مناطق، بینی های بزرگ، برجسته  ویا غوز دار، دارند.

برآمدگی بینی به علل محیطی و اتفاقات

افراد زیادی هم هستند که به صورت مادرزادی برآمدگی بینی نداشته و به علت زمین خوردن، شکستن بینی،تصادفات و ..دچار غوز بینی شده اند.

اقدامات لازم قبل از جراحی بینی

 • توصیه می شود حاقل دو هفته قبل از جراحی بینی مصرف دخانیات را قطع کنید زیر می تواند منجر به افزایش خونریزی حین جراحی شود.
 • از ۲ هفته قبل مصرف قرص هایی مانند آسپرین و ایبوپروفن را قطع کنید.
 • حداقل ۸ ساعت قبل از جراحی بینی ناشتا باشید.
 • آزمایشات لازم را قبل از جراحی بینی انجام دهید و آنها را در روز عمل به همراه داشته باشید.
 • در صورت مصرف داروی خاصی آن را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • در صورتی که ناخن مصنوعی دارید برای روز جراحی آنها را بردارید.
 • بهتر است شب قبل از جراحی بینی استحمام کنید.

نمونه های عمل بینی توسط دکتر صفدریان

مراقبت های پس از جراحی بینی

برخی از مراقبت های بعد از جراحی بینی عبارتند از:

 • حداقل تا ۴۸ ساعت پس از عمل زیبایی بینی از کمپرس یخ استفاده کنید تا تورم و کبودی برطرف شود.
 • در روزهای نخست به هنگام خوابیدن حداقل دو بالشت زیر سرتان قرار دهید.
 • بیشتر سعی کنید از غذاهای آبکی و مایعات فراوان استفاده کنید.
 • مراقب باشید قبل از برداشتن گچ بینی توسط پزشک، خیس یا شل نشود.
 • داروهای مسکن جهت کاهش درد و تورم را طبق توصیه پزشک به موقع مصرف نمایید.
 • طبق توصیه پزشک چسب زدن بینی را انجام دهید تا تورم زودتر برطرف شده و بینی فرم نهایی خود را به دست آورد.

بهترین جراح بینی چه ویژگی هایی دارد؟

 • بهترین جراح بینی سعی می کند سلامت بیمار را در اولویت خود قرار دهد.
 • توانایی لازم برای انجام جراحی بینی و اطلاح تمامی مشکلات بینی را دارد.
 • با تکنیک های روز علم پزشکی آشنایی کامل دارد.
 • برای بیمار با صبر و حوصله وقت می گذارد و او را در این زمینه راهنمایی می نماید.
 • با علم زیبایی شناسی آشنایی کامل داشته و جراحی بینی متناسب با چهره بیمار را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد.

 نقش جراح در جراحی بینی

افرادی که قصد انجام عمل بینی دارند شاید با خود فکر کنند که چه زمانی برای عمل بینی بهتر است . زمان مشخصی که برای تمامی افراد مناسب باشد وجود ندارد و در افراد مختلف این زمان متفاوت است ولی اکثر جراحی های بینی در پاییز و یا اوایل بهار انجام می گیرند. فردی که قصد انجام این جراحی را دارد باید زمانی را صرف یادگیری اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی کند. همچنین زمانی را باید برای انتخاب جراح بینی صرف کند.

انتخاب جراح بینی خوب در حصول بهترین نتیجه بسیار حائز اهمیت می باشد. بهترین جراح بینی باید ابتدا به معاینه دقیق ساختار بینی فرد بپردازد و ان را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهد. سپس با توجه به در نظر گرفتن تناسب فرم بینی فرد با سایر اجزای صورت او، بهترین تغییرات را در بینی فرد ایجاد نماید. بنابراین نیاز است فرد پیش از جراحی بینی، درباره جراح بینی تحقیق کند و بهترین جراح بینی را انتخاب نماید زیرا در صورتی که متخصص گوش و حلق و بینی در انجام عمل بینی تبحر کافی نداشته باشد علاوه بر ایجاد تغییرات نامناسب در بینی فرد می تواند مشکلاتی نظیر اسکار و اختلالات تنفسی را برای او پدید آورد.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی هامی باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

ویژگی های شکل صحیح بینی

بینی در مرکز صورت قرار گرفته است به همین دلیل نسبت به سایر اجزای صورت بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و نقش بسزایی در زیبایی فرد دارد. بنابراین نیاز است جراح بینی بتواند ارتباطی مناسب میان ظاهر بینی و سایر اجزای صورت به خصوص چانه، لب و ابروها ایجاد نماید.

بیشتر بخوانید
بهترین روش جراحی زیبایی بینی کدام است؟

عوارض شایع بعد از عمل بینی

پس از جراحی بینی،ممکن است بیمار متوجه عوارض و مشکلاتی شده باشد و بسیار نگران از نتیجه ی جراحی بوده و به دنبال رفع این عوارض است، در ادامه مطلب به برخی از مهم ترین عوارض پس از جراحی بینی اشاره خواهیم کرد:

 • احساس درد بعد از عمل بینی
 • وجود تورم در بینی
 • کبودی در اطراف بینی و اطراف چشم

عوارض گفته شده بسیار طبیعی است و پس  از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت و به مرور کمتر می شود. در صورتی که بعد از گذشت چند هفته عارضه ها از بین نرفت ویا شدت یافت با جراح بینی خود مشورت کنید.

هزینه ی عمل بینی

برای تعیین هزینه یک جراحی خوب بینی ، باید عوامل متعدی را در نظر گرفت از جمله :

 • میزان ترمیمی که بینی احتیاج دارد
 • میزان مهارت و تجربه جراح بینی
 • نوع جراحی انجام گرفته روی بینی
 • محل انجام جراحی بینی
 • و…

به طور کلی میزان ضخامت پوست، نوع بینی بیمار در دریافت نتایج مطلوب موثر است و برای دریافت بهترین نتیجه از عمل بینی، بهتر است پوست ضخامت بسیار کم و بسار زیاد نداشته باشد و جراحی را نزد بهترین جراحی بینی انجام داد.

بهترین جراح بینی کیست؟

 

پر واضح است که در عصر حاضر در تمام جوامع بشری مقوله زیبا بودن و زیبازیستن و به طبع آن راه های رسیدن به یک چهره زیبا، جایگاه عمیقی در فرهنگ و تعاملات زندگی شخصی و اجتماعی انسان ها دارد . اگرچه هر روز روش ها و تکنیک های مختلف غیر تهاجمی (non invasive)  برپایه روش های غیر جراحی ابداع می گردد اما شاید بتوان مدعی شد که همچنان جراحی زیبایی بینی جز پرطرفدارترین روش ها و راه های رسیدن به چهره ای مناسب می باشد .

 

راینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی در حال حاضر در سراسر دنیا و همچنین در کشور عزیزمان، جز پرطرفدارترین اعمال جراحی زیبایی به شمار می رود . بی تردید آگاهی داشتن از تمام مراحل اعمال جراحی حتی از نوع زیبایی آن جز حقوق اولیه متقاضیان جراحی زیبایی می باشد . متاسفانه در حال حاضر اطلاعات مناسب، دقیق، کامل و خیر خواهانه ای در دسترس متقاضیان جراحی زیبایی بینی وجود ندارد . شاید بتوان اذعان کرد که اغلب، شگردهای تبلیغاتی در بازار جذب متقاضیان عمل راینوپلاستی حاکم است .

 

از جمله سوالات شایع افراد که ذهن آنان را به خود مشغول ساخته، این است که، بهترین جراح بینی در تهران کیست ؟ متخصص گوش، حلق و بینی خوب چه ویژگی های دارد ؟ جراح بینی خوب در تهران چه کسی است ؟ بهترین جراح بینی گوشتی در تهران کیست ؟ بهترین جراح بینی استخوانی چه فردی می باشد ؟ بهترین جراح بینی طبیعی چه کسی است ؟ در ادامه در این خصوص بحث خواهیم داشت برای دریافت پاسخ سوالات خود با ما همراه باشید .

بیشتر بخوانید
گچ بینی

 

بهترین جراح بینی استخوانی تهران کیست؟

 

انسان در طول حیات خود همواره تلاش نموده تا تعریف دقیقی برای زیبایی بیاید؛ از آنجایی که جراحی بینی، یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است . لذا شناخت و انتخاب جراح متبحر و خوب اهمیت ویژه ای دارد . هر چند مفهوم زیبایی تقریبا برای همه ما آشکار است با این وجود جراحان پلاستیک بینی و صورت می بایست نگاه علمی تری نسبت به مفهوم زیبایی داشته باشند تا به واسطه آن بتوانند طی ترسیم مراحل مختلف عمل جراحی، نتایج موفقیت آمیزی را کسب نمایند .

 

 

 

انتخاب بهترین جراح بینی در نتیجه عمل بسیار اهمیت دارد . از آنجایی که این عمل دارای محدودیت هایی می باشد باید جراح قبل از عمل به بررسی بینی بپردازد و از زوایای مختلف آن را برای اعمال تغییرات بررسی نماید . فرد باید در انتخاب بهترین جراح بینی دقت داشته باشد و تجربه و تبحر پزشک را در نظر بگیرد. در غیر این صورت نه تنها ظاهر بینی زیبا نمی شود بلکه در آینده فرد را دچار مشکلاتی نظیر ایجاد اسکار و اختلالات تنفسی می کند .

 

اقدامات بعد از جراحی بینی 

جراح بینی باید در مورد اقدامات بعد از جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی به متقاضی توضیح دهد تا از آن تبعیت نماید و تورم و کبودی بعد از جراحی زود برطرف شود. مثلا باید تا چه مدت بعد از جراحی رابطه جنسی نداشته باشند؟ و یا طرز نشستن و خوابیدن بعد از جراحی بینی چگونه باید باشد اما از جمله مواردی که شاید کمتر به ذهن متقاضی خطور کند؛ طرز سرفه و یا عطسه کردن بعد از جراحی بینی است که باید به چه شکلی صورت گیرد که در اینجا دکتر کاظم زرگری جراح بینی حاذق پاسخگوی برخی از سوالات شما عزیزان می باشد. تاکید دکتر بر این است که زمانی که خواهان سرفه یا عطسه هستید تا یک ماه از دهان باز این روش را انجام دهید، این کار باعث می شود که فشاری که به ریه وارد می شود را از دهان خارج کند. عطسه بعد از جراحی بینی نباید با فشار باشد زیرا باعث تورم و کبودی در اطراف بینی خواهد بود و نتیجه عمل را دستخوش تغییر قرار می دهد.

 

 

 

نتیجه گیری

بنابراین در  خصوص جراحی بینی، مراجعه به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ماهر و باتجربه می تواند از بروز مشکلاتی مانند غیر قرینگی بینی و اختلالات تنفسی جلوگیری نماید. دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین  با روش های مناسب به بررسی بینی مراجعه کننده می پردازد به همین علت از بروز عوارض ناشی از جراحی بینی جلوگیری می کند.

تعدادی از نمونه کارهای دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین:

دکتر-صفدریان

دکتر فرشید صفدریان، فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی بینی و سینوسدر قزوین هستند، در سال ۱۳۷۰ در رشته پزشکی قبول شد و دکترای عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کسب کرد، دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهر رشت گذراند و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ دوره رزیدنتی را طی نمود، ایشان از سال ۱۳۸۵ برای گذارندن طرح در دانشگاه قزوین مشغول شد و در حال حاضر عضو هیئت علمی علوم پزشکی قزوین می باشد.

پاسخ

پنج × چهار =

Call Now Buttonتماس با پزشک