بهترین روش جراحی زیبایی بینی کدام است؟

بهترین روش جراحی زیبایی بینی کدام است؟

جراحی بینی یک روش متداول جراحی زیبایی در ایران و دیگر کشورها است. برای اطلاع از بهترین روش برای جراحی زیبایی بینی این مقاله را مطالعه کنید. بسیاری از افراد برای بهبود عملکرد تنفسی و تغییر ظاهری بینی خود این جراحی زیبایی بینی را انجام می دهند. انواع روش عمل بینی به صورت باز و بسته است و بهتر بودن کدام روش کاملا به شرایط بیمار و مهارت پزشک بستگی دارد. برخی پزشک ها در روش بسته تبحر بیشتری دارند و برعکس. همچنین شاید شرایط بینی شما به گونه ای باشد که یک روش برای شما از روش دیگر بهترو مناسب تر باشد.

نمونه-جراحی-بینی
نمونه-جراحی-بینی

انواع روش عمل بینی

دو روش باز و بسته برای جراحی بینی وجود دارد. در روش باز برای تغییر شکل ظاهری بینی از عمل جراحی رینوپلاستی که یک فرایندی برای تغییر شکل، اندازه بینی یا مشکلات تنفسی بوده استفاده می شود. در روش باز از طریق برش بسیار کوچکی در ناحیه کولوملا دو سوراخ بینی را از هم جدا می کنند. در این روش تمام پوست بینی از قسمت غضروف و استخوان بالا کشیده می شود و دید بهتری از ساختمان های بینی وجود دارد که قدرت مانور پزشک را بیشتر می کند. در روش بسته با ایجاد برش هایی داخل بینی این عمل را انجام می دهند.

مزیت عمل بینی با روش باز

عمل جراحی بینی با روش باز دارای مزیت هایی از جمله:
• دید جراح به ساختار بینی کامل تر است.
• اکثر پزشکان از این روش برای جراحی زیبایی بینی استفاده می کنند.
• در این روش جراح راحت تر می تواند بینی را پس از عمل ثابت نگه دارد.

نحوه جراحی بینی به صورت حرفه ای نیاز به تخصص و مهارت بالایی می باشد . دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین و فوق تخصص(فلوشيپ)جراحي بيني و سينوس می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مزیت عمل بینی با روش بسته

عمل جراحی بینی با روش بسته دارای مزیت هایی از جمله:
• به دلیل سرو کار نداشتن این روش با قسمت های بیرونی بینی جای زخم روی بینی به جا نمی ماند.
• بهبودی در این روش عمل جراحی سرعت بیشتری دارد.
• این روش جراحی معمولا ارزان تر است.
تفاوت روش باز یا بسته در جراحی بینی
تفاوت روش باز با روش بسته عمل بینی : در روش باز علاوه بر خط برشی که در روش بسته ایجاد می شود، برش کوچکی روی پوست کلوملا داده می شود. کلوملا قسمت میان بین دو سوراخ بینی بوده که پایین تر از پره های بینی قرار می گیرد. در روش باز یک برش از داخل و یک برش از زیر بینی داده می شود، پوست بالا رفته و دید وسیع تری به غضرف بینی، استخوان بینی و تیغه وسط بینی وجود دارد. در روش بسته داخل بینی برشی ایجاد شده و از طریق این برش به پشت بینی دسترسی می یابند و تغییرات لازم را به استخوان می دهند . امروزه اغلب جراحان روش باز را که ساده تر بوده استفاده می کنند.

عوارض عمل زیبایی بینی چیست؟

بعد از این عمل معمولا صورت بیمار کبود و متورم می شود. برخی عوارض ناشی از عمل جراحی بینی عبارتند از خونریزی، سوراخ یا زخم در تیغه بینی، حساسیت پوستی در اثر چسب بینی، انسداد شدید بینی در اثر تورم و عوارض بیهوشی است.

سایر مقالات

جراحی بینی در قزوین

پاسخ