بهترین سن برای جراحی بینی

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

بهترین سن برای جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی

در عصر حاضر انواع روش های زیبایی در میان افراد  جامعه گسترش یافته است که از پرطرفدارترین آنها می توان به جراحی زیبایی بینی اشاره کرد.

جراحی زیبایی بینی به طور معمول به دو روش باز و بسته انجام می شود. در روش جراحی باز برش هایی روی پوست ایجاد می شود تا اینکه پوست بلند شود و غضروف، استخوان و قسمت های مختلف بینی اصلاح شوند. این برش ها با نخ های ظریف بخیه می خورند و جای این زخم ها بسته به افراد مختلف و واکنش های مختلف در پوست آنها ممکن است تا مقدار بسیار مختصری مشاهده شوند که یا مرور زمان کاملا محو می شوند.

نمونه جراحی بینی دکتر صفدریان

نمونه جراحی بینی دکتر صفدریان

همچنین در افرادی که پوست خوبی دارند جای زخم سریع تر برطرف می شود بنابراین جای زخم برای بیمار مشکل آفرین و نگران کننده نیست.

آیا سن خاصی برای جراحی بینی مورد نیاز است؟

در این مورد میزان رشد سیستم اسکلت بینی و صورت حائز اهمیت می باشد. به طور کلی از سن حدود ۱۵ سال برای دختران ۱۷ سال برای پسران  انجام جراحی زیبایی بینی امکان پذیر است و پیش از این سن بهتر است عمل بینی انجام نشود تا رشد استخوان های بینی تکمیل شده باشد و پس از آن هم بسته به میزان رشد سیستم اسکلتی بینی، متخصص گوش و حلق و بینی تصمیم می گیرد که آیا جراحی بینی باید انجام شود یا خیر.

بیشتر بخوانید
سوالات بعد از عمل بینی

جراحی بینی از حساس ترین جراحی هامی باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

آیا افراد مسن هم می توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند؟

تغییراتی که با افزایش سن در بینی ایجاد می شوند مانند افتادگی نوک بینی، شل شدن عضلات، شل شدن بافت های کلی بینی و صورت باعث می شود که یک اختلال در تنفس در بینی ایجاد شود بنابراین انجام جراحی زیبایی بینی می تواند در بهبود تنفس این افراد هم موثر باشد اما از طرفی دیگر ترمیم زخم در این افراد زمان بیشتری را به خود اختصاص می دهد. در افراد مسن نباید انتظار داشت تغییرات بسیار زیادی ایجاد شود ولی تا حد معقول می تواند در جهت زیبایی و بهبود وضعیت تنفسی موثر باشد.

از مهمترین نکات در جراحی زیبایی بینی می توان به وضعیت روحی و روانی فرد در طول عمل بینی اشاره کرد که دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین بخش عمده ای از مشاورات پیش از جراحی زیبایی بینی را به این موضوع اختصاص می دهند.

همچنین بهترین داوطلب برای جراحی زیبایی بینی فردی است که انتظار واقع بینانه دارد و عمل جراحی را تحت فشار دیگران بهتر انجام نمی دهد و انتظار غیر طبیعی در تغییر روابط فردی و اجتماعی خود ندارد و دلیل اصلی اش برای جراحی زیبایی بینی خوشنودی خودش می باشد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی و کم خونی

آیا الگوی خاصی برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد و قبل از عمل بینی می توان فرم بینی را پیش بینی کرد؟

در حالت کلی نرم افزارهایی وجود دارند که می توانند شکل بینی پس از جراحی بینی را ترسیم کنند ولی این نرم افزارها خیلی دقیق نیستند و گاهی می توانند باعث شوند یک احساس رضایت کاذب در فرد ایجاد شود که پس از جراحی زیبایی بینی آن اتفاقات نیفتد و فرد احساس ناراحتی و نارضایتی کند.

در حقیقت فاکتورهای بسیاری از قبیل واکنش پوست به غضروف، واکنش پوست به استخوان، مراقبت های بعد از عمل بینی، واکنش های دارویی، آلرژی، اگزما و…می توانند در نتیجه عمل بینی تاثیر بگذارند و به همین دلیل این تصاویر کاملا دقیق نیستند.

آیا جراحی بینی با درد همراه است؟

از آنجایی که نیاز است که در جراحی بینی استخوان ها تراشیده شوند ممکن است تصور کنید این جراحی دردناک است ولی این گونه نیست.

برخی نکات مهم قبل از جراحی زیبایی بینی

برخی از نکات قبل از جراحی بینی به شرح زیر هستند:

  • داروهایی از قبیل آسپرین، ایبوپروفن که می توانند باعث افزایش خونریزی در حین عمل بینی شوند بهتر است دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی مصرف نشوند.
  • همچنین بهتر است بیمار قبل از عمل بینی هیچ علائمی از سرماخوردگی، برونشیت، گلودرد چرکی و … نداشته باشد و در سلامت کامل باشد.

تعدادی از نمونه کارهای دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین:

دکتر-صفدریان

دکتر فرشید صفدریان، فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی بینی و سینوسدر قزوین هستند، در سال ۱۳۷۰ در رشته پزشکی قبول شد و دکترای عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کسب کرد، دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهر رشت گذراند و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ دوره رزیدنتی را طی نمود، ایشان از سال ۱۳۸۵ برای گذارندن طرح در دانشگاه قزوین مشغول شد و در حال حاضر عضو هیئت علمی علوم پزشکی قزوین می باشد.

پاسخ

یک × یک =

Call Now Buttonتماس با پزشک