جراحی بینی استخوانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی بینی استخوانی

ساختار بینی استخوانی به صورتی است که پوستی نازک تر از بینی های گوشتی دارد و اما بینی های استخوانی دارای انعطاف بیشتری نسبت به بینی های گوشتی هستند، بنابراین جراحی بینی استخوانی راحت تر است و بین افراد رایج شده است که نتیجه ی جراحی بینی استخوانی بهتر خواهد شد. اما یک جراح بینی خوب با هرنوع بینی که رو به رو شود بهترین نتیجه را دریافت خواهد کرد. اگر به دنبال اطلاعات مفیدی درباره جراحی بینی هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

جراحی بینی ممکن است به علل گوناگون انجام شود. اما به طور کلی تمرکز جراح بینی بر روی پل بینی است و همانطور که گفته شد نوع و انعطاف پذیری پوست نقش بسیار مهمی در جراحی بینی دارد.

اهمیت پوست در جراحی بینی

میزان کشش پوست عامل بسیار مهمی در بینی  و عمل بینی در نظر گرفته می شود. در حالی که کشش بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی کمتر است. می توان گفت اگر بینی گوشتی دارید باید به دنبال بهترین جراح بینی باشید تا بهترین نتیجه به کمترین آسیب را دریافت کنید. ( تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی )

برآمدگی بینی

از مهم ترین مشکلات در بینی، برآمدگی روی بینی است. این نوع برآمدگی ها مخصوصا در زاویه رو به رو بسیار نمای نامناسبی دارد و ممکن است تاثیر زیادی روی چهره فرد بگذارد.طی عمل بینی، برآمدگی بینی به خوبی اصلاح خواهد شد.

جراحی-بینی-استخوانی

جراحی-بینی-استخوانی

انحراف بینی

از سخت ترین موارد در طول جراحی بینی، اصلاح کجی و انحراف بینی است که باید بسیار با ظرافت و دقت انجام گیرد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی به روش باز

عدم تقارن در بینی ، علاوه بر آن که ممکن است تاثیر بسیار زیاد ی روی بینی و زیبایی صورت بگذارد ، عوارضی از جمله مشکلات تنفسی می تواند بر جای بگذارد.

مقاله مفید : سوالات بعد از عمل بینی

نکات حائز اهمیت در جراحی بینی

  • ممکن است عمل بینی به جهت رفع حالت مسدودی بینی و بازگرداندن عملکرد طبیعی تنفس باشد که به آن سپتو رینوپلاستی می گویند.
  • عمل بینی در برخی موارد علاوه بر آن که خاصیت درمانی دارد به جهت کوچک کردن و زیبایی نیز صورت می گیرد.
  • جراحی بینی گاهی اوقات نیز به علت رفع انحراف بینی و یا آسیب هایی که بینی وارد شده است انجام می گیرد. بینی منحرف می تواند ناشی از اختلالات در رشد بینی و ژنتیکی باشد و یا به علت ضربه و آسیب در کودکی رخ دهد.
نمونه-جراحی-بینی

نمونه-جراحی-بینی

میزان موفقیت عمل بینی

اگر بخواهیم درصد موفقیت را برای هر نوع عملی تعیین کنیم، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیریم.

برای نمونه میزان موفقیت جراحی بینی به منظور رفع انحراف بینی بستگی زیادی به مشکلات بینی فرد دارد و همینطور به تکنیک جراحی و مهارت بهترین جراح بینی استخوانی نیز وابسته است.

اما امروزه اکثر جراحی های بینی با نتایج مطلوبی همراه است.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی ها می باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی در قزوین را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟

اطلاعات کلی درباره جراحی بینی

باتوجه به نوع جراحی و عمل بهبود بینی، بیهوشی عموم یو یا موضعی انجام می گیرد.

معمولا کبودی و تورم بعد از عمل بینی طبیعی است و تا چند هفته پس از جراحی بینی ،این علائم برطرف خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل بینی و رفتار کردن طبق توصیه های جراح بینی بسیار مهم است.

نتیجه جراحی بینی

عمل بینی از جمله جراحی هایی است که ، طی گذر زمان می توان متوجه شد که نتیجه ی عمل بینی چگونه بوده است و همینطور ماندگاری نتایج حائز اهمیت است.

مقالات مفید :

سوالات بعد از عمل بینی

نحوه چسب زدن بینی پس از جراحی

دکتر-صفدریان

دکتر فرشید صفدریان، فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی بینی و سینوسدر قزوین هستند، در سال ۱۳۷۰ در رشته پزشکی قبول شد و دکترای عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کسب کرد، دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهر رشت گذراند و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ دوره رزیدنتی را طی نمود، ایشان از سال ۱۳۸۵ برای گذارندن طرح در دانشگاه قزوین مشغول شد و در حال حاضر عضو هیئت علمی علوم پزشکی قزوین می باشد.

پاسخ

14 + هفده =

Call Now Buttonتماس با پزشک