جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز

افراد بسیاری هستند که در رابطه با انواع روش های جراحی بینی و نحوه انجام آن سوالاتی را می پرسند. بنابراین در این مقاله لازم دیدیم تا در رابطه با نحوه جراحی بینی به روش باز و مزایای آن مطالبی را ارائه دهیم.

پس در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با جراحی بینی به روش باز بیشتر آشنا کنیم.

انواع روش های جراحی بینی

در حال حاضر دو روش اصلی برای جراحی بینی وجود دارد که انتخاب هرکدام از تکنیک ها باتوجه به نظر و مهارت جراح بینی انجام می گیرد. این روش های جراحی عبارتند از:

جراحی بینی به روش باز چگونه انجام می شود؟

در جراحی بینی به روش ابتدا توسط جراح بینی برشی روس سطح بینی ایجاد می شود و پوست از روی بینی برداشته می شود. همین عامل سبب می شود تا جراح بینی نسبت به غضروف و استخوان های داخل بینی اشراف کامل داشته باشد و بتواند تغییرات و اصلاحات مورد نیاز را به راحتی انجام دهد. در اغلب موارد این برش در اطراف سوراخ های بینی و بین آنها ایجاد می گردد که می تواند سبب شود جراح بینی قدرت مانور بیشتری داشته باشد. در انتهای کار هم محل برش ها بخیه زده می شوند که در اغلب موارد نیاز به کشیدن بخیه ها نیست و به صورت جذبی هستند.

همچنین در جراحی بینی به روش باز در صورتی که سوراخ های بینی بزرگ باشند در اطراف آنها بخیه زده می شود سپس این سوراخ ها جمع و کوچکتر می شوند.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی هامی باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان بهترین جراح بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مزایای جراحی بینی به روش باز چیست؟

  • احتمال ایجاد نامتقارنی در بینی بسیار کمتر می باشد زیرا در این روش جراح بینی نسبت به ساختار و اسکلت درون بینی اشراف کاملی دارد.
  • جراحی بینی به روش باز به خصوص در ناهنجاری های شدید بینی توصیه می شود.
  • در این روش جراح بینی قدرت مانور بیشتری دارد و راحت تر می تواند تغییرات را به منظور بهبود شکل و ساختار بینی ایجاد نماید.

نمونه جراحی بینی دکتر صفدریانتفاوت جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته

  • در روش باز برش بر روی سطح بینی ایجاد می شود و پوست از روی بینی بلند می شود در صورتی که در روش بسته برش ها داخل بینی ایجاد می شوند.
  • در جراحی بینی به روش باز جراح بینی قدرت مانور بیشتری دارد و راحت تر می تواند تغییرات را اعمال نماید.
  • میزان کبودی و تورم در جراحی بینی به روش بسته کمتر می باشد.
  • در جراحی ترمیم بینی تنها از روش باز می توان استفاده کرد.

نتیجه گیری

جراحی بینی به روش باز از انواع روش های جراحی بینی می باشد که با توجه به دسترسی راحت تر جراح بینی به ساختار داخلی بینی نسبت به نوع دیگر کاربرد بیشتری دارد. همچنین در اصلاح ناهنجاری های شدید بینی یا ترمیم بینی این روش توصیه می شود. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین در انجام این روش جراحی بینی تبحر بالایی دارند.

پاسخ