جراحی بینی به روش بسته

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی بینی به روش بسته

در حال حاضر جراحی بینی با دو تکنیک متفاوت جراحی بینی به روش بسته و جراحی بینی به روش باز انجام می شود. هرچند در این روزها روش دیگری هم تحت عنوان جراحی بینی با لیزر می شنویم که کاربردی در ایجاد تغییرات مناسب در ساختار و بافت های بینی ندارد. در این مقاله قصد داریم به تشریح جراحی بینی به روش بسته بپردازیم پس در صورت تمایل با ما همراه باشید.

کدام روش رینوپلاستی برای من مناسب است؟

انتنخاب بهترین روش برای رینوپلاستی یا عمل بینی با توجه به نظر جراح بینی و مهارت وی تعیین می شود. جراح بینی پس از بررسی بینی و یافتن مشکلات و ناهنجاری های آن، یکی از این دو روش را برای جراحی بینی انتخاب می کند.

جراحی بینی به روش بسته چگونه انجام می گیرد؟

جراحی بینی به روش بسته معمولا زمانی استفاده می شود که بینی فرد دارای ایرادات جزئی باشد و نیازی نباشد که تغییرات بسیاری بر روی استخوان ها و ساختار بینی ایجاد شود.

در جراحی بینی به روش بسته، بر روی سطح بینی هیچ برشی ایجاد نمی شود و جراح بینی تمام برش های مورد نیاز را درون سوراخ های بینی ایجاد می کند و به طبع آن نیازی نیست بر روی بینی بخیه ای زده شود. به همین دلیل جراحی بینی به روش بسته محبوبیت بالایی دارد اما به دلیل بر نداشتن پوست از روی بینی، جراح بینی نمی تواند به طور مستقیم به استخوان ها و غضروف های داخل بینی دسترسی داشته باشد بنابراین قدرت مانور کمتری دارد.

بیشتر بخوانید
جایگزین تامپون در جراحی بینی

جراحی بینی به روش باز چگونه انجام می گیرد؟

در جراحی بینی به روش باز بر خلاف روش بسته، جراح بینی برش را بر روی  سطح بینی ایجاد می کند و پوست را از روی بینی بلند می کند. به همین دلیل در این روش جراح بینی به طور کامل به استخوان ها و غضروف های داخل بینی دسترسی دارد و می تواند به راحتی تغییرات را در این ناحیه اعمال نماید.

در اغلب موارد این برش ها در بین سوراخ های بینی و اطراف آنها ایجاد می شوند و پس از پایان کار هم جراح بینی محل برش ها را بخیه می زند که در اغلب موارد این بخیه ها جذبی هستند.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی ها می باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی در قزوین را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

تفاوت جراحی بینی به روش باز و روش بسته

  • در جراحی بینی به روش بسته برش ها درون سوراخ های بینی ایجاد می شوند ولی در جراحی بینی به روش باز، برش ها بین سوراخ های بینی و اطراف آنها ایجاد می گردند.
  • در رینوپلاستی باز به دلیل اینکه پوست از روی بینی بلند می شود، جراح بینی دسترسی کاملی به ساختار داخلی بینی دارد و می تواند تغییرات لازم را اعمال نماید.
  • در رینوپلاستی بسته به دلیل اینکه برش بر روی سطح بینی ایجاد نمی شود، اسکار کمتری ایجاد می شود.
  • جراحی ثانویه یا ترمیم بینی فقط با روش رینوپلاستی باز قابل انجام است.
  • برای اصلاح ناهنجاری های شدید بینی روش جراحی بینی به روش باز مناسب تر است ولی رینوپلاستی بسته در مواردی که ایرادات جزئی هستند کاربرد دارد.
بیشتر بخوانید
عوارض جراحی بینی

نتیجه گیری

همانطور که بیان کردیم جراحی بینی به روش بسته برای اصلاح تغییرات جزئی بینی کاربرد دارد. عزیزان ساکن قزوین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جراحی بینی در قزوین می توانند با شماره های مندرج در سایت دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین تماس بگیرند.

دکتر-صفدریان

دکتر فرشید صفدریان، فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی بینی و سینوسدر قزوین هستند، در سال ۱۳۷۰ در رشته پزشکی قبول شد و دکترای عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کسب کرد، دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهر رشت گذراند و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ دوره رزیدنتی را طی نمود، ایشان از سال ۱۳۸۵ برای گذارندن طرح در دانشگاه قزوین مشغول شد و در حال حاضر عضو هیئت علمی علوم پزشکی قزوین می باشد.

پاسخ

سیزده + 11 =

Call Now Buttonتماس با پزشک