جراحی بینی غضروفی

جراحی بینی غضروفی

زمانی که انتهای نوک بینی گرد باشد بینی را غضروفی به حساب می آوریم و نوع عمل بینی که برای ترمیم و زیبا شدن آن به کار می بریم متفاوت از سایر انواع بینی بوده و به آن جراحی بینی غضروفی می گوییم. اما برای بسیاری از افراد سوال است جراحی بینی غضروفی چگونه است؟ بینی غضروفی گوشتی چه تفاوتی با بینی گوشتی دارد؟ برای یافتن پاسخ سوالات ادامه مطلب را مطالعه کنید.

نمونه-جراحی-بینی-دکتر-صفدریان- (2)

همواره در نزد متخصصان زیبایی، یکی از شایع ترین دلایل مراجعه مردم، اصلاح نوک بینی آنها است. برآمدگی  نوک بینی اغلب  به علت غضروفی بودن ارثی، بینی بوده اما گاه ممکن است مشکل ناشی از ساختار پوست بینی باشد. به همین دلیل نتیجه عمل بینی غضروفی به مهارت پزشک متخصص زیبایی، ویژگی های نوک بینی و تجربه دکتر برای طراحی شکل بینی زیبا بستگی دارد.

 

مطالب مفید:

سردرد بعد از عمل بینی

عمل بینی شکسته و هزینه های آن

جراحی بینی استخوانی

 

انواع بینی غضروفی

یکی از نکات مهم که در جراحی رینوپلاستی یا عمل بینی باید مد نظر قرار داد نوع بینی غضروفی است. انواع بینی مورد بحث ما به دسته های زیر تقسیم می شوند.

۱- بینی گوشتی غضروفی: در این نوع بینی، غضروف های زیر پوست بینی در منطقه پایین و نوک بینی بزرگ و برجسته هستند.

۲- بینی گوشتی یاتروژنیک : زمانی که بینی به علت عدم تجربه و مهارت پزشک دیگری در زمان ترمیم یا جراحی زیبایی آسیب دیده باشد و شکل آن به هم خورده ودچار مشکل شده باشد.

۳- بینی گوشتی نژادی: مانند بینی سیاه‌پوست‌ها، پوست بینی ضخیم تر و بافت فیبری و چربی بیشتری در نوک بینی وجود دارد و عمدتاً اندازه سوراخ های بینی بزرگتر از دیگر انواع است.

دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین و فوق تخصص(فلوشيپ)جراحي بيني و سينوس می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مراقبت بعد از جراحی بینی غضروفی

پس از رینوپلاستی بینی غضروفی، از خالی کردن بینی خودداری کنید و تاحد امکان آرام عطسه کنید. مراقبت بعد از عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی موارد زیادی را در بر می گیرد اما مهمترین آنها عبارت است از:

  • چرب کردن سوراخ های بینی باید با اسپری های مناسب انجام گیرد.
  • پرهیز از دویدن یا انجام ورزش های هوازی
  • خودداری از بلند کردن اجسام سنگین
  • عدم استفاده از عینک به ویژه عینک هایی که وزن سنگینی دارند.

هزینه عمل بینی غضروفی

هزینه عمل بینی غضروفی با هزینه جراحی بینی های استخوانی و گوشتی و عروسکی یا فانتزی متفاوت است. برای به دست آوردن درک درست از هزینه عمل لازم است به متخصص زیبایی و دکتر زیبایی مورد اعتمادتان مراجعه کرده و شرایط بینی خود و نیازمندی های پزشکی آن را مورد بررسی قرار دهید.

نتیجه:

همانطور که گفته شد، بینی های غضروفی انواع گوناگونی دارند و همچنین انواع دیگر بینی نیز مانند بینی های گوشتی وبینی های استخوانی موجود است، اما اگر برای اصلاح فرم بینی و جراحی بینی، به بهترین جراح بینی مراجعه کنید، تا بدون هر گونه نگرانی عمل بینی موفقی را خواهید داشت.

آیا از عمل کردن بینی گوشتی خود می ترسید؟

 

پاسخ