جراحی بینی فانتزی در قزوین

جراحی بینی فانتزی در قزوین

بسیاری  از افرادی که به کلینیک جراحی زیبایی بینی مراجعه می کنند می خواهند بینی آنها به صورت فانتزی جراحی شود. ولی چرا کوچک کردن بیش از حد بینی برای این دسته از افراد جالب است؟ احتمالا این موضوع ریشه در ساختار چهره مردم ایران دارد.

چهره ایرانی: بینی بزرگ

در نژاد ایرانی بینی بزرگتر از سایر قست های صورت است به همین دلیل جراحی بینی فانتزی باعث زیبایی صورت در آنها می شود. مردم ایران می دانند که برای داشتن چهره ای زیبا باید بینی کوچکی داشته باشند. این مورد برای سایر نژادها متفاوت است. به طور مثال در آسیای شرقی، بینی مردم نسبت به صورت آنها کوچکتر است و در این کشورها برخی افراد رینوپلاستی انجام می دهند تا بینی آنها بزرگتر شود.  اما احتمالا در کشور ایران بدون توجه به تناسب بینی با سایر اعضای صورت، بینی کوچک و فانتزی نشانه ای از زیبایی محسوب می شود.

نمونه جراحی بینی دکتر صفدریان
نمونه جراحی بینی دکتر صفدریان

سازگاری بینی با سایر اجزای صورت

سازگاری بینی با سایر اجزای صورت باعث زیبایی می شود نه کوچک بود بیش از حد آن.

در بسیاری از موارد افرادی می خواهند بینی خود را کوچک کنند ولی در واقع بینی آنها بزرگ نیست بلکه ممکن است سایر اجزای صورت مانند فک یا گونه ها دچار مشکلاتی باشند که باعث شود بینی بزرگ دیده شود. در این موارد ابتدا بهتر است تغییرات در سایر اجزای صورت ایجاد شود و پس از آن فرد اقدام به جراحی زیبایی بینی متناسب با صورت خود کند. به طور مثال در نژاد ایرانی معمولا گونه ها و فک پایین کوچک هستند و کمتر رشد کرده اند بنابراین بهتر است ابتدا این قسمت های صورت تقویت شوند تا پس از آن با عمل بینی زیبایی فرد دوچندان شود.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی هامی باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

تنفس در جراحی بینی

اهمیت تنفس را در جراحی بینی نادیده نگیرید.

بسیاری از افراد این مساله را فراموش می کنند که عملکرد اصلی بینی، داشتن یک مسیر تنفسی مناسب است بنابراین علاوه بر زیبایی چهره داشتن تنفس راحت در کیفیت بالای زندگی تاثیرگذار است. گاهی اگر بینی بیش از حد کوچک شود ممکن است منجر به انسداد بینی و اختلال در تنفس شود. برای بینی های گوشتی این مساله مهم تر است زیرا به دلیل داشتن پوست ضخیم در این افراد، جراحی بینی فانتزی یا کوچک شدن بیش از حد بینی می تواند مشکلات تنفسی را در آنها افزایش دهد.

بهترین کاندیدا برای جراحی بینی فانتزی چه کسانی هستند؟

بهترین کاندیدا برای جراحی بینی فانتزی افرادی هستند که بینی آنها نسبت به سایر اجزای صورتشان بزرگتر است و این افراد با کوچک کردن بینی می توانند زیبایی صورتشان را افزایش دهند.

ولی نکته قابل توجه این است که بینی های گوشتی بهتر است به صورت فانتزی عمل نشوند چون احتمال اختلال در تنفس این افراد نسبت به سایرین بیشتر است.

نتیجه گیری

جراحی بینی فانتزی در میان افراد جامعه به خصوص دختران جوان طرفداران زیادی دارد ولی بهتر است پیش از جراحی بینی فانتزی نسبت به نتیجه آن آگاهی کامل داشته باشند و با اطمینان خاطر به عمل بینی فانتزی اقدام کنند.

نمونه عمل بینی دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین:

پاسخ