جراحی بینی مردان در قزوین

جراحی بینی مردان در قزوین

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی به روشی اطلاق می شود که موجب کاهش سایز بینی و زیبایی آن می شود. در حالی که بسیاری از بانوان عمل بینی را انجام می دهند ممکن است برخی آقایان هم تمایل داشته باشند تا شکل بینی آنها تغییر کند ولی دوست ندارند فرم بینی آنها زنانه باشد چون بینی در مرکز صورت قرار گرفته و نقش مهمی را در چهره ایفا می کند بنابراین فرم بینی زنانه در مردان می تواند باعث از بین رفتن ناسب آن با سایر اعضای صورت شود.

عمل بینی مردانه
عمل بینی مردانه

رویکرد زیبایی بینی براساس میزان تناسب در اندازه بینی، پیشانی و زاویه لب ها سنجیده می شود و میزان تغییرات در آن به میزان زیادی به جنسیت هم وابسته است. گاهی اوقات این زیبایی می تواند تنها محدود به صاف کردن بینی باشد تا بسیار طبیعی جلوه کند ولی گاهی اوقات نیاز است تغییرات بیشتری در بینی به منظور زیبایی صورت انجام شود ولی باید در نظر گرفت که رینوپلاستی در مردان نباید منجر به همان ظاهر بینی زنانه شود و حفظ ظاهر مردانه بینی اهمیت بسیاری دارد. همچنین بهبود ظاهر بینی در مردان می تواند منجر به افزایش اعتماد به نفس در آنها شود.

جراحی بینی طبیعی در مردان

جراحی بینی طبیعی معمولا برای ایجاد تغییرات جزئی در بینی و از بین بردن مشکلات محدود استفاده می شود. در این نوع جراحی بینی بیشتر حالت صاف دارد و برخلاف بینی های فانتزی و نیمه فانتزی در آن قوس یا شیب مشاهده  نمی شود و بیتشر به تناسب میان بینی و سایر اعضای صورت توجه می شود.

در جراحی بینی طبیعی مشکلات تنفسی یا انحراف داخلی و خارجی بینی هم قابل حل می باشد. همچنین این نوع جراحی در میان آقایان طرفداران بیشتری دارد.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی هامی باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

دلایل جراحی بینی در مردان

دلایل بسیاری در جراحی بینی مردان وجود دارد که اغلب به شرح زیر هستند:

  • صدمه دیدن بینی در اثر آسیب های ورزشی که با انجام عمل بینی قابل حل می باشد.
  • مشکلات تنفسی ناشی از انحراف تیغه بینی یا سپتوم که با عمل سپتوپلاستی همراه با جراحی بینی قابل حل می باشد و موجب بهبود در تنفس و از بین رفتن خروپف شبانه می شود.

مراقبت های پس از جراحی بینی در مردان

  • تا 48 ساعت پس از جراحی زیبایی بینی از کمپرس سرد در اطراف بینی و چشمان استفاده کنید تا کبودی و تورم زودتر برطرف شود.
  • برای فرم دادن به بینی حتما تا زمانی که پزشکتان می گوید به چسب زدن بینی ادامه دهید.
  • از فشار دادن بینی یا مالیدن آن در روزهای های نخستین خودداری کنید.
  • در روزهای اول پس از جراحی بینی، هنگام خواب چند بالشت زیر سرتان قرار دهید به طوری که سرتان در موقعیت بالاتری از پاها قرار بگیرد.
  • تا 48 ساعت از پایین انداختن سرتان یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
  • از انجام فعالیت های ورزشی سنگین تا مدتی پس از عمل جراحی بینی پرهیز کنید.
  • در روزهای اول پس از جراحی زیبایی بینی راقب باشید پانسمان بینی خیس یا شل نشود.

نمونه جراحی بینی در مردان توسط دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین:

جراحی بینی در مردان

بیمار فوق دارای قوز بینی، انحراف تیغه بینی و افتادگی بینی می باشد که این مشکلات پس از جراحی بینی  برطرف شده و در ضمن بینی بیمار ظاهرمردانه خود را حفظ کرده است.

پاسخ