بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟

بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟

اکثر افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند، سریعا مشتاق دیدن نتایج عمل جراحی زیبایی بینی خود بلافاصله بعد از عمل هستند، اما باید بدانید روند بهبودی به زمان نیاز دارد، در این مدت مراحل و روش هایی وجود دارد که می توانید روند درمان را تسریع کنید و از نتایج درمان اطمینان حاصل کنید که همه چیز به درستی بهبود یافته است. در ادامه مطلب کارهایی که باید بعد از جراحی بینی انجام شود به طور کامل توضیح داده شده است.

نمونه-جراحی-بینی-صفدریانزمان بهبودی کامل جراحی زیبایی بینی چه قدر است؟

بهبودی سطحی جراحی بینی طی چند ماه بعد از عمل بینی حاصل می شود، اما بهبودی کامل که تمامی آثار جراحی بینی از بین می رود، تغریبا حدود یک سال برآورد شده است. اما باید در نظر داشت که نقاط عطف بهبودی و زمان آن از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است و در نهایت نتایج نیز متفاوت خواهد شد.

یک هفته بعد از عمل بینی

حتی یک هفته پس از عمل بینی در صورت تایید پزشک، اگر درد نداشتید و یا به علت کبودی اطراف چشم بیرون رفتم برایتان مشکل نبود، می توانید به خارج از منزل بروید و فعالیت های روزانه را کم کم شروع کنید.

دو هفته بعد از عمل بینی

طی دو هفته بعد ازعمل بینی، در اغلب موارد تورم در صورت و نواحی اطراف بینی فروکش می کند  وبیشتر کبودی ها برطرف خواهد شد.

مطالب مفید:

زمان مناسب بارداری بعد از عمل بینی

شستشوی بینی بعد از عمل

سه هفته بعد از عمل بینی

بعد از3 الی 4 هفته می توانید با خیالی راحت به فعالیت های قبلی حتی پیاده روی تند، دوچرخه سواری و..بپردازید، اما توصیه می شود قبلا برای انجام هر کاری از پزشک سوال کنید تا در صورت وجود هر گونه خطری به شما هشدار دهد.

شش هفته بعد از جراحی بینی

تغریبا پس از6 هفته استخوان ها پایدار هستند و می توانید تمرین های شدید تر ورزشی را از سر بگیرید و حتی فین کنید و کمی آزادانه تر فعالیت های روزانه را انجام دهید.

3الی 6 ماه بعد از عمل بینی

پس از گذشت 3 ماه از جراحی بینی، بی حسی ها و حتی احساسات و واکنش های غیر طبیعی بینی باید برطرف شده باشد.

یک سال بعد از عمل بینی

روند بهبودی تغریبا کامل است  و تورم باید کاملا فروکش کرده باشد.

نمونه-کار-دکتر-صفدریانآیا راهی برای تسریع بهبودی بعد از عمل بینی وجود دارد؟

در واقع موارد و راه هایی برای سرعت بخشیدن هرچه بیشتر نتایج پس از جراحی های زیبایی وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

کارهایی که باید بعد از عمل بینی انجام دهید

  • به دکتر خود گوش دهید:

از همه موارد مهم تر و حیاتی تر آن است که به توصیه های پزشک خود گوش دهید و طبق آن ها رفتار کنید، زیرا جراح بینی شما از همه بهتر می داند که چه مراقبت هایی برای شخص شما باتوجه به جراحی بینی و وضعیت بدنیتان، لازم است انجام دهید.

مسلما درباره آن که چه داروهایی مصرف کنید، چه مواقع ان هارا باید بخورید، چه زمانی باید برای معاینه به جراح بینی مراجعه کنید و.. پزشک دستورالعمل های مشخصی را به بیمار می دهد.

  • مراقبت وضعیت بدن خود باشید:

حتی اگر طبق دستورهای پزشک رفتار کردید، اگر مشکلاتی داشتید و مسائلی برایتان به وجود آمد به هیچ وجه به آن ها بی اهمیت نباشید و حتما پزشک خود را مطلع سازید.

  • نحوه قرار گیری سر

از عواملی که بسیار مهم است و می تواند دوره تورم و مراقبت های بعد از جراحی بینی را کوتاه کند و درمان سریعتر انجام شود، نحوه خوابیدن درست و نحوه صحیح قرار گیری سر است.

  • به مدت طولانی سر خود را پایین نگه ندارید و در حین استراحت و خواب، زیر سر خود را بلند تر کنید.
  • در حین خوابیدن پس از عمل بینی، کنار خود بالشت بگذارید تا در خواب به اشتباه به بینی آسیب وارد نشود .
  • از کمپرس سرد استفاده کنید:

تا 72 ساعت بعد از عمل بینی، استفاده از کمپرس سرد در کاهش تورم بسیار کمک کننده است. فقط مراقب باشید کمپرس سرد را مستقیما روی بینی نگذارید.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی هامی باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

  • به اندازه کافی استراحت کنید:

استراحت یک بخش مهم در روند ببهودی است. بدن برای بهبودی و بازیابی خود نیاز به تامین انرژی دارد که مقدار زیاد آن با استراحت حاصل می شود.

  • رعایت یک رژیم غذایی سالم

رعایت یک رژیم غذایی پر فیبر و متعادل و همینطور مغزی ، در سریع بخشیدن بهبودی بسیار کمک کننده است. پروتئین یک ماده غذایی بسیار عالی برای پوست، ماهیچه، غضروف و خون است و همینطور رژیم غذایی سرشار از آجیل، گگوشت، تخم مرغ، ماست و ماهی نیز به بازسازی هر چه زودتر بدن کمک می کند.

  • عدم مقابله با تورم بافت های بینی

پس از عمل بینی ممکن است احساس گرفتگی داشته باشید که دائما تمایل به فین کردن داشته باشید  اما بدایند این گرفتگی به علت تورم بافت های بینی است و به مرور بهبود می یابد.

پاسخ