جراحی بینی گوشتی در قزوین

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

جراحی بینی گوشتی در قزوین

آیا جراحی بینی های گوشی هم نتیجه خوبی خواهند داشت؟ آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر می باشد؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی ساختار بینی های گوشتی و جراحی بینی گوشتی بپردازیم.

بینی گوشتی نوعی از بینی با پوست ضخیم و پهن می باشد .گاهی  یک بینی گوشتی و پهن می تواند ناشی از ساختار غضروفی باشد در حالی که پوست نازک است و انعطاف خوبی هم دارد و در صورتی که جراح بینی با تکنیک های جراحی بینی گوشتی آشنایی خوبی داشته باشد می تواند بهترین نتیجه حاصل شود.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

گاهی هم پهن بودن بینی می تواند ناشی از ضخامت پوست باشد . بینی هایی که پوست ضخیم تری دارند معمولا اسکلت غضروفی آنها ضعیف تر می باشد.

جراحی بینی گوشتی از حساس ترین جراحی هامی باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

در جراحی بینی گوشتی بهتر است اسکلت غضروفی زیر پوست محکم تر باشد تا نتیجه بهتری حاصل شود ولی با این وجود برای بینی های گوشتی با اسکلت غضروفی ضعیف  هم تکنیک های خاصی وجود دارد.

بیشتر بخوانید
آیا عمل بینی عوارض دارد؟

وقتی پوست بینی ضخیم است می تواند مربوط به لایه عمقی پوست یا چربی باشد و همچنین می تواند مربوط با لایه سطحی پوست یا اپیدرم باشد.

در صورتی که ضخامت پوست مربوط به لایه سطحی پوست باشد روی بینی منافذ عمیق بسیاری وجود دارد که متاسفانه انعطاف پذیری کمتری دارند. ولی در بینی هایی که این افزایش ضخامت مربوط به چربی های زیر پوست می باشد دارای تکنیک های خوبی برای جراحی می باشد و این چربی های اضافی قابل خارج کردن از بینی می باشند ولی باید دقت شود لایه ای که سلول های بنیادی پوست روی آن قرار دارد آسیب نبیند.

بنابراین در جراحی بینی گوشتی مهمترین مساله انعطاف پذیری پوست می باشد.

گاهی ممکن است پس از مدتی بینی فرد پس از جراحی بینی گوشتی تا حدودی به حالت قبل از عمل بازگردد که شایع ترین علت آن پوست اضافی روی بینی می باشد.

برگشت پذیری جراحی بینی گوشتی

بسیاری از افراد از بینی گوشتی خود ناراضی هستند ولی به دلیل احتمال برگشت پذیری جراحی بینی گشتی از انجام این عمل خودداری می کنند.

این افراد لازم است بدانند که با انتخاب جراح بینی خوب می توانند احتمال برگشت پذیری جراحی بینی گوشتی را بسیار کاهش دهند بنابراین در انتخاب جراح بینی حاذق باید دقت لازم را داشته باشند زیرا جراحی بینی های گوشتی از جراحی بینی استخوانی سخت تر می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

  • تا چند روز پس از جراحی بینی گوشتی از کمپرس سرد استفاده کنید تا تورم و کبوی زودتر برطرف شود.
  • تا چند روز پس از جراحی بینی استحمام نکنید تا زخم ها زودتر برطرف شوند.
  • مصرف نمک را به حداقل برسانید زیرا نمک باعث افزایش التهاب در بینی می شود.
  • تا مدتی پس از جراحی بینی از انجام فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید.
بیشتر بخوانید
جراحی شکستگی بینی در قزوین

تعدادی از نمونه کارهای دکتر صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی:

دکتر-صفدریان

دکتر فرشید صفدریان، فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی بینی و سینوسدر قزوین هستند، در سال ۱۳۷۰ در رشته پزشکی قبول شد و دکترای عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کسب کرد، دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهر رشت گذراند و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ دوره رزیدنتی را طی نمود، ایشان از سال ۱۳۸۵ برای گذارندن طرح در دانشگاه قزوین مشغول شد و در حال حاضر عضو هیئت علمی علوم پزشکی قزوین می باشد.

پاسخ

10 + هفت =

Call Now Buttonتماس با پزشک