جراحی شکستگی بینی در قزوین

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی شکستگی بینی در قزوین

شایع ترین شکستگی در صورت، شکستگی بینی می باشد زیرا در مرکز صورت قرار گرفته است و بیشتر در معرض تروما و ضربه ها می باشد. 

هنگام شکستگی بینی باید چه کرد؟

آیا جراحی شکستگی بینی روشی مناسب می باشد؟

در ادامه با ما همراه باشید تا درباره شکستگی بینی برای شما مطالبی را ارائه نماییم.

تشخیص شکستگی بینی

نکته حائز اهمیت این است که شکستگی بینی چگونه باید تشخیص داده شود؟ بهترین روش برای تشخیص شکستگی بینی، معاینه فیزیکی توسط جراح بینی می باشد.

جراح بینی از طریق لمس کردن بینی می تواند به راحتی انحراف، کجی و علائم مرتبط با شکستگی مانند تورم روی بینی، خونمردگی های زیر چشم و دور بینی و حتی انحراف ظاهری بینی را تشخیص دهد در مرحله بعدی هم تهیه تصویر رادیولوژی ضروری می باشد.

در صورتی که شکستگی بینی تشخیص داده شود اما بیمار مراجعه نکند چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که بینی می شکند دچار تورم می شود و در صورت عدم مراجعه ظاهر بینی پس از حدود یک ماه کج می شود بنابراین پس از شکستگی بینی لازم است بیمار هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کند تا معاینه شود.

جراحی شکستگی بینی چگونه انجام می گیرد؟

شکستگی بینی در صورتی که کم باشد و در آن استخوان جابجا نشده باشد دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین داروهای مسکن برای بیمار تجویز می کنند.

ولی در صورتی که شکستگی عمیق باشد جراحی بینی لازم است که بهدو صورت جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته قابل انجام است.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی ها می باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی در قزوین را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی استخوانی

عوارض شکستگی بینی

شکستگی بینی می تواند دارای عوارض متعددی باشد که عبارتند از:

۱-   گرفتگی بینی که در این صورت نیاز است فرد هر چه سریعتر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کند.

۲-   خونریزی داخل تیغه بینی یا هماتوم سپتوم که در این صورت خون داخل تیغه بینی جمع می شود و باعث می شود که غضروف بیمار خورده شود و پشت بینی بیمار دچار فرورفتگی شود که در این صورت نیاز به جراحی شکستگی بینی می باشد.

۳-   گاهی ممکن است بیمار دچار خونریزی های شدیدی شود که در این حالت عمدتا شکستگی بینی همراه با پارگی شریان های بینی می باشد. در این صورت گاهی خونریزی به قدری شدید است که بیمار ممکن است دچار شوک نیز شود بنابراین نیاز است به صورت اورژانسی جراحی شود تا خونریزی اش کنترل شود.

۴-   از عوارض دیگر شکستگی بینی، انحراف تیغه بینی می باشد. گاهی ضربه یا شکستگی بینی به قدری شدید است که ممکن است این فشار ناشی از ضربه به تیغه بینی هم برسد و باعث انحراف تیغه بینی یا شکستگی آن شود و در این صورت باعث گرفتگی بینی بیمار می شود و بیمار در تنفس خود دچار مشکل می شود. در این صورت بهترین درمان، جراحی شکستگی بینی می باشد تا این عوارض برطرف شوند.

۵-   عارضه دیگری که بسیار نادر می باشد و در ضربه های بسیار شدید بینی اتفاق می افتد، نشر مایع مغزی به داخل بینی است که این عارضه باید خیلی زود تشخیص داده شود و در صورت عدم درمان، احتمال عفونت مغزی وجود دارد که همراه با کاهش سطح هوشیاری در فرد می باشد که بسیار خطرناک است.

بیشتر بخوانید
جراحی افتادگی بینی در قزوین

نتیجه گیری

شکستگی بینی در صورتی که در زمان مناسب درمان نشود می تواند عوارض بسیاری برای بیمار ایجاد نماید بنابراین لازم است پس از وارد شدن ضربه به بینی هر چه سریع تر به جراح بینی مراجعه نمایید. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین در انجام جراحی بینی در قزوین تبحر بالایی دارند. همچنین عزیزانی که در قزوین ساکن هستند می توانند برای جراحی شکستگی بینی در قزوین به ایشان مراجعه کنند.

دکتر-صفدریان

دکتر فرشید صفدریان، فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی بینی و سینوسدر قزوین هستند، در سال ۱۳۷۰ در رشته پزشکی قبول شد و دکترای عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کسب کرد، دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهر رشت گذراند و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ دوره رزیدنتی را طی نمود، ایشان از سال ۱۳۸۵ برای گذارندن طرح در دانشگاه قزوین مشغول شد و در حال حاضر عضو هیئت علمی علوم پزشکی قزوین می باشد.

پاسخ

هفده − 12 =

Call Now Buttonتماس با پزشک