جراحی پولیپ بینی در قزوین

جراحی پولیپ بینی در قزوین

آیا می دانید جراحی پولیپ بینی چگونه انجام می شود؟ دلایل اصلی ایجاد پولیپ بینی چیست؟ در این مقاله دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین به این سوالات شما پاسخ می دهند پس با ما همراه باشید.

پولیپ بینی چیست؟

پولیپ هر زائده مخاطی در هر یک از حفرات بدن می باشد. پولیپ معمولا در نواحی بینی، سینوس و روده وجود دارد. دلیل ایجاد پولیپ تاکنون شناخته نشده است. دلایل مختلفی برای ایجاد پولیپ وجود دارد و پولیپ با بیماری های مختلفی در ناحیه بینی و سینوس همراهی دارد.

شایع ترین بیماری که پولیپ های بینی همراه با آن دیده می شوند، سینوزیت های مزمن هستند. معمولا در سینوزیت های مزمن، پولیپ ها به صورت منتشر و پراکنده در تمامی حفرات بینی دیده می شوند. این پولیپ ها باعث انسداد مجاری سینوس ها، گرفتگی بینی می شوند و شخص به دنبال آن می تواند دچار سینوزیت شود، تنفس دهانی پیدا کند و همچنین ترشحات پشت حلق پیدا کند.

جراحی بینی استخوانی
جراحی بینی استخوانی

سینوزیت بینی

بیماری های مختلفی می نوانند باعث ایجاد سینوزیت مزمن شوند که در نهایت می تواند منجر به پولیپ بینی شود:

  • بیماری های ژنتیکی مثل بیماری CF یا فیبروز سیستیک
  • بیماری سندروم های مژه های غیر متحرک

اما در بسیاری از موارد فرد دچار این بیماری ها نیست و با دلیلی نامشخص مبتلا به سینوزیت های مزمن می شود که در این افراد معمولا آلرژی و حساسیت بالایی هم وجود دارد. در واقع آسم و آلرژی در بیمارانی که سینوزیت مزمن همراه با پولیپ بینی دارند کاملا شناخته شده می باشد.

جراحی پولیپ بینی از حساس ترین جراحی هامی باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی پولیپ بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

تشخیص پولیپ بینی

روش تشخیص پولیپ بینی استفاده از آندوسکوپی می باشد. آندوسکوپ وسیله ای است که در لوله آن یک فیبر نوری وجود دارد و به یک کابل نور سرد وصل می شود و در قسمت انتهای ان یک دوربین وجود دارد که متخصص گوش و حلق و بینی از طریق ان دوربین می تواند داخل بینی را مشاهده کند.

درمان پولیپ بینی

پس از تشخیص پولیپ بینی، ممکن است نیاز به جراحی برای درمان آن باشد که این جراحی، جراحی آندوسکوپی بینی نامیده می شود. جراحی لزوما درمان کاملی برای برطرف شدن پولیپ های بینی نیست. پولیپ های بینی در بسیاری از موارد می توانند با دارو کنترل شوند، همچنین گاهی نیاز است پس از جراحی پولیپ بینی، بیمار به مصرف دارو ها بپردازد.

همچنین لازم است بدانید جراحی اندوسکوپی سینوس با وسایل بسیار ظریفی انجام می شود و نیاز است متخصص گوش و حلق و بینی در ان مهارت بالایی داشته باشد در غیر این صورت شخص می تواند دچار عوارض ناخواسته و خطرناکی شود.

تعدادی از نمونه کارهای دکتر صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین:

پاسخ