رینوپلاستی در قزوین

رینوپلاستی در قزوین

رینوپلاستی نوعی جراحی می باشد که می تواند منجر به تغییر شکل بینی شود و در واقع بینی را بزرگتر یا کوچکتر کند و زاویه بینی را نسبت به لب بالا تغییر دهد. همچنین جراحی بینی می تواند نوک بینی را اصلاح نماید و نقایص بینی که ناشی از عوامل ژنتیکی یا وارد شدن ضربات می باشد اصلاح نماید.

حین عمل رینوپلاستی، جراح بینی برش هایی را بر روی بینی جهت دسترسی به استخوان ها و غضروف هایی که از بینی حمایت می کنند ایجاد می نماید. برش ها معمولا داخل بینی ایجاد می شوند بنابراین پس از جراحی بینی قابل مشاهده نیستند و محو می شوند.

بسته به نتیجه مورد نظر، برخی از استخوان ها و غضروف ها ممکن است برداشته شوند یا بافتی  ممکن است اضافه شود که این بافت می تواند از بخش دیگری از بدن باشد یا از جنس پرکننده های مصنوعی باشد.

پس از جراحی بینی که استخوان و غضروف ها تغییر داده شدند، پوست و بافت بر روی بینی قرار داده می شود و یک اسپلینیت در خارج از بینی قرار می گیرد تا از شکل جدید بینی در طول دوران بهبودی حمایت کند.

جراحی بینی می تواند با استفاده از بیهوشی عمومی یا عمومی انجام گیرد و و به عنوان یک عمل سرپایی شناخته می شود اما گاهی نیاز ست بیمار به مدت یک شبانه روز در بیمارستان یا مرکز جراحی بستری شود.

جراحانی که عمل رینوپلاستی را انجام می دهند معمولا در جراحی پلاستیک یا تخصص گوش و حلق و بینی یا هر دوی آنها فعالیت دارند.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی هامی باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

پس از جراحی بینی

  • اسپلینت و گچ بینی معمولا پس از یک هفته برداشته می شود.
  • صورت شما ورم می کند و اطراف بینی و چشمانتان به مدت چندین روز متورم و کبود خواهد شد. کمپرس سرد به کاهش درد و بهبود تورم کمک خواهد کرد. جراح بینی شما همچنین ممکن است داروهای مسکن برای شما تجویز نماید. حدود 10 تا 14 روز هم زمان می برد تا بخش عمده ای از تورم و کبودی برطرف شود.
  • نیاز است به مدت چند روز هم سر خود را بالا نگه دارید و از پایین انداختن سرتان خودداری نمایید.

چرا رینوپلاستی انجام می شود؟

جراحی بینی یا رینوپلاستی می تواند اندازه، شکل و زاویه بینی را تغییر دهد و آن را نسبت به سایر اجزای صورت متناسب نماید.

همچنین جراحی بینی می تواند مشکلات ساختاری بینی را که منجر به مشکلات تنفسی می شود برطرف کند.

رینوپلاستی تا چه اندازه تاثیرگذار است؟

نتایج رینوپلاستی بسته به نوع اصلاحی که می خواهید می تواند جزئی یا قابل توجه باشد. در صورتی که انتظارات شما واقع بینانه باشد و با جراح بینی خود مطرح کنید تا حد زیادی نتایج مقبول هستند.

نتایج جراحی بینی دائمی هستند اگر چه آسیب های بعدی یا سایر عوامل می توانند ظاهر بینی را تغییر دهند. رینوپلاستی فقط در بینی که به طور کامل رشد کرده انجام می گیرد که در دختران در سنین 15 تا 16 سالگی و در پسران در سن 17 تا 18 سالگی می باشد. در صورتی ه جراحی بینی پیش از این سن انجام شود می تواند نتایج جراحی را تغییر دهد و باعث بروز عوارض شود.

عوارض رینوپلاستی

تورم و کبودی به طور موقت در اطراف چشم و بینی پس از عمل زیبایی بینی طبیعی می باشد و با مراقبت های صحیح و صبر پس از مدتی برطرف می شود.

هزینه رینوپلاستی

هزینه جراحی بینی با توجه به عوامل متعددی مانند جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی، دستمزد جراح بینی و متخصص بیهوشی، هزینه های کلینیک و سایر خدمات سنجیده می شود.

نتیجه گیری

از ویژگی های برجسته صورت، شکل ظاهری بینی می باشد ه می تواند تاثیر بسزایی بر روی ظاهر شما داشته باشد. بنابراین اگر از بینی خود ناراضی هستید رینوپلاستی می تواند یک گزینه مناسب برای شما محسوب شود. در این روش جراحی باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشید و حتما آن را تحت نظر یک جراح بینی حاذق و باتجربه انجام دهید.

پاسخ