زمان مناسب بارداری بعد از عمل بینی

زمان مناسب بارداری بعد از عمل بینی

عمل بینی انجام داده اید اما برایتان سوالاتی مطرح شده است که می توانید اقدام به بارداری کنید؟ آیا حاملگی بلافاصله بعد از عمل بینی خطری دارد؟ زمان مناسب بارداری بعد از عمل بینی چه وقت است؟ و هزاران سوال دیگر که ممکن است برای یک خانم بعد از عمل بینی ایجاد شود، در سایت دکتر فرشید صفدریان، متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین، این سوالات و نکات مهم، بعد از عمل بینی توضیح داده خواهد شد.

زمان-مناسب-بارداری-بعد-عمل--بینی

بارداری هم زمان با عمل بینی

به هیچ وجه توصیه نمی شود که هنگام بارداری اقدام به عمل بینی کنید، زیرا خطر آسیب رسیدن به جنین بسیار بالا است. در حقیقت فرد باردار نباید تحت بیهوشی عمومی برای عمل دیگر قرار بگیرد و یا هر نوع جراحی انجام شود، مگر جراحی ضروری که ممکن است طبق نظر پزشک در شرایط خاص انجام شود.

بارداری بلافاصله بعد از عمل بینی

به طور کلی بهتر است چندین ماه پس از جراحی بینی منتظر بمانید و سپس عمل بینی انجام دهید، بنابراین بارداری بلافاصله بعد از عمل بینی که هنوز نیاز به انجام برخی کارها و مراقبت های خاص است، به هیچ وجه توصیه نمی شود.

اقدام به بارداری بعد از عمل بینی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم که ممکن است با بارداری بعد از عمل بینی تداخل داشته باشد، تداخل در رعایت مراقبت ها در حین اقدام به بارداری است، فردی که جراحی بینی انجام داده همچنان مراقبت هایی را باید انجام دهد، از جمله:

 • با بینی باید با ظرافت برخورد شود.
 • وضعیت قرار گرفتن سر در حالت دراز کش باید کمی بالاتر قرار بگیرد.
 • فشاری نباید به بینی وارد شود.
 • ممکن است تورم، کبودی، درد همچنان داشته باشد.
 • سردرد، سرگیجه، حالت تهوع که از عوارض بیهوشی است ممکن است هنوز برطرف نشده باشد.

و بدین ترتیب در حین اقدام به بارداری و یا در طول بارداری، این مشکلات ممکن است شدت یابد.

 

مطالب مفید:

آیا عمل بینی عوارض دارد؟

سوالات بعد از عمل بینی

 

زمان مناسب بارداری بعد از عمل بینی

بسیاری از جراحان معتقدند پس از جراحی زیبایی بینی، حاملگی در بهبودی عمل بینی تداخلی ایجاد نمی کند و شما می توانید به محض آن که مصرف داروهای تجویز شده تمام شد و قطع گردید، تحت نظر و با مشورت پزشک متخصص زنان و زایمان و متخصص گوش و حلق و بینی، باردار شوید.

بسیاری از جراحان بینی معتقدند، بارداری نباید 4 تا 6 ماه بعد از جراحی زیبایی بینی، اثر خاصی بگذارد.

دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین و فوق تخصص(فلوشيپ)جراحي بيني و سينوس می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

زمان انتظار برای بارداری بعد از عمل بینی

برای تعیین زمان انتظار دقیق برای بارداری پس از جراحی بینی، باید جوانب متعددی را در نظر بگیرید، زیرا زمان لازم بستگی به روند بهبودی شما، داروهایی که مصرف می کنید و وضعیت سلامت و قدرت بدنی شما دارد.

اغلب جراحان رینوپلاستی، داروهای ضد درد و یا برخی داروهای خاص را تجویز می کنند که این داروها در هنگام اقدام به بارداری نباید در بدن باشند و ممکن است مشکلات و اختلالاتی را ایجاد کنند.

آیا بارداری نتایج جراحی بینی را تغییر می دهد؟

به طور کلی زمانی که بیمار عمل بینی انجام می دهد، جراح بینی مراقبت هایی را به بیمار توصیه می کند از جمله:

نحوه خوابیدن صحیح بعد از عمل بینی ، نحوه صحیح چسب زدن بعد عمل بینی، عدم ایجاد فشار و ضربه به بینی، مصرف دارو، پماد و اسپری هایی بعد از عمل بینی و..

این مراقبت ها و توصیه ها برای تثبیت نتایج جراحی و موفقیت آمیزبودن عمل ببنی بسیار موثر است، بنابراین اگر بارداری در زمان مناسب انجام نگیرد و باعث شود این مراقبت ها تحت شعاع قرار گرفته،در نتیجه  در نتایج عمل بینی تغییراتی به وجود آید.

اما به طور کلی بارداری پس از عمل بینی که تداخلی در مصرف داروها و رعایت مراقبت های لازم بعد عمل بینی ایجاد نکند، هیچ تغییر و تداخلی درنتایج عمل بینی نخواهد داشت.

شیردهی بعد از جراحی بینی

اگر همچنان آثار مواد بیهوشی در بدن شما باشد و داروهایی را مصرف می کنید، ممکن است این داروها در شیرنفوذ کرده باشد و در نهایت وارد بدن نوزاد شود، بدین ترتیب بارداری باید مدتی پس از جراحی بینی انجام شده تا به طبع آن شیردهی نیز در زمان مناسب که وضعیت بدن در حالت طبیعی است، انجام شود.

در آخر:

به طور کلی محدودیت خاصی برای بارداری پس از عمل بینی به صورت طولانی وجود ندارد، اما توصیه می شود که محل جراحی،عوارض پس از عمل بینی، داروهای مصرفی پایان یابد زیرا پس از جراحی بینی تغییراتی در بدن فرد ایجاد شده و اگر بارداری نیز اتفاق بیافتد این تغییرات افزایش یافته  وممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد، بنابراین باتوجه به نوع عمل بینی و وضعیت بدنی خود مدتی را منتظر بمانید و سپس با مشورت متخصص زنان و جراح بینی خود اقدام به بارداری کنید.

2 thoughts on “زمان مناسب بارداری بعد از عمل بینی

 1. الهام صفابخش - ژوئن 27, 2020 در 2:18 ق.ظ

  هزینه عمل بینی گوشتی ؟

  پاسخ
  • drsafdarian - ژوئن 29, 2020 در 12:02 ب.ظ

   با سلام، برای اطلاع از هزینه دقیق جراحی با شماره 33345709 028 تماس بگیرید.

   پاسخ

پاسخ