عمل بینی در قزوین

رینوپلاستی که به عنوان عمل بینی شناخته می شود، یک گزینه محبوب برای بیماران ناراضی از اندازه یا شکل بینی شان می باشد. علاوه بر مزایای زیبایی شناختی جراحی بینی، این جراحی زیبایی می تواند در موارد دیگری مانند بهبود عملکرد بینی ناشی از آسیب یا بیماری و یا کمک به تنفس بهتر موثر باشد.

هدف از رینوپلاستی

هدف از رینوپلاستی این است که بینی را به ظاهر و عملکرد مورد نظر بیمار نزدیک کند، با توجه به نوع پوست و ظاهر کلی صورت جراح بینی علم و هنر رینوپلاستی را برای نتایج موثر و پایدار در بیماران ترکیب می کند.

نمونه عمل بینی توسط دکتر صفدریان

نکاتی کلی درباره عمل بینی

به طور کلی کاندیدای رشد صورت قبل از انجام جراحی بینی باید کامل شده باشد تا بهترین نتیجه از عمل بینی به دست آید. علاوه بر این افراد باید در سلامت کلی باشند و سیگار نکشند زیرا سیگار می تواند منجر به خونریزی زیاد در حین عمل جراحی بینی می شود و خطر آسیب رسیدن به بافت را نیز افزایش می دهد.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی هامی باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

عمل بینی برای نوجوانانی که اطلاعات کافی در زمینه جراحی بینی دارند و والدین آنها هم رضایت کامل دارند روش مناسبی می باشد. در حالت ایده آل، دختران باید حداقل 15 سال و پسران 17 سال داشته باشند تا بتوانند رینوپلاستی را انجام دهند. همچنین در صورتی که عمل بینی همراه با سپتوپلاستی همراه باشد نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس در بیمار می شود بلکه تنفس او را نیز بهبود می بخشد.

تهیه تصاویر قبل از جراحی بینی

قبل از رینوپلاستی، جراح بینی باید اطمینان یابد که بیمار به طور کامل روش، خطرات و مزایای آن را درک می کند. در حالی که رینوپلاستی یک روش مطمئن است، مهم است که جراحی توسط یک متخصص حاذق و باتجربه انجام شود. در برخی موارد قبل از جراحی بینی از تصاویر سه بعدی استفاده می شود تا به بیماران را نشان دهند که تغییرات بینی پس از جراحی بینی به چه صورت است و این تصاویر می توانند به تیم جراحی کمک کنند تا اهداف جراحی را بهتر تجسم کنند.

جراحی بینی از نمای نیم رخ
نیم رخ جراحی بینی

در صورتی که اهداف جراحی بینی شامل بهبود تنفس و ظاهر آن باشد، این روش ممکن است همراه با تغییر شکل بینی، تغییر اندازه بینی باشد.

معمولا رینوپلاستی 1.5 تا 3 ساعت زمان می برد و معمولا یک روش سرپایی است. در جراحی بینی به روش بسته، برش ها در داخل سوراخ بینی ایجاد می شوند و تکنیکی است که تغییرات محدودی می تواند ایجاد کند. اما در جراحی بینی به روش باز، برش ها بین سوراخ های بینی ایجاد می شوند و در این روش نسبت به جراحی بینی به روش بسته، جراح بینی قدرت مانور بیشتری دارد و می تواند تغییرات بیشتری ایجاد نماید.

گاهی ممکن است جراح بینی از غضروف اضافی برای تقویت بینی استفاده کند که اغلب از سپتوم بیمار برداشته می شود. در جراحی بینی ثانویه یا ترمیم بینی که به منظور اصلاح ناهنجاری های ناشی از عمل بینی قبل انجام می گیرد، این غضروف ممکن است از گوش بیمار برداشته شود به همین دلیل ترمیم بینی یک جراحی پیچیده محسوب می شود بنابراین مهم است توسط بهترین جراح بینی انجام شود.

نتیجه گیری

بینی یک ساختار پیچیده متشکل از غضروف و استخوان است و حتی یک تغییر کوچک در آن بر روی ظاهر سایر اعضای صورت نیز اثر می گذارد. بنابراین رینوپلاستی برای دستیابی به نتایج طبیعی و عملکردی نیاز به تخصص بالای جراح بینی دارد. در صورتی که قصد انجام جراحی بینی در قزوین را دارید می توانید با شماره های مندرج در سایت دکتر فرشید صفدریان متخصص گوش و حلق و بینی در قزوین تماس حاصل فرمایید.

پاسخ