عوارض جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی

رینوپلاستی یا جراحی بینی از متداول ترین جراحی های زیبایی می باشد که انجام آن در سراسر دنیا بسیار شایع  شده است. به دلیل اینکه بینی در مرکز صورت قرار گرفته است و در تنفس و ادامه حیات فرد نقش اساسی ایفا می کند، از نظر زیبایی و عملکرد صحیح دارای نقش مهمی است. در حال حاضر جراحی بینی هم از لحاظ زیبایی هم درمان برخی مشکلات مانند بهبود تنفس انجام می گیرد.

اما بسیاری از افراد ممکن است از رفتن به زیر تیغ جراحی به دلیل عوارض جراحی بینی هراس داشته باشند به همین دلیل لازم دانستیم در این مقاله به بررسی عوارض جراحی بینی بپردازیم.

انواع روش های جراحی بینی

در حال حاضر دو روش کلی برای جراحی بینی وجود دارد که عبارتند از:

  • جراحی بینی به روش باز: در این روش جراح بینی برش هایی بین دو سوراخ بینی ایجاد می نماید به طوری که بتواند پوست را از روی بینی بلند کند و به استخوان ها و غضروف های داخلی بینی به طور کامل دسترسی داشته باشد. سپس می تواند به راحتی ساختار استخوان ها را تغییر دهد و در صورت نیاز مقداری غضروف هم از بخش های دیگر بدن مانند گوش ها بردارد و به داخل بینی اضافه کند. معمولا بینی هایی که دارای ناهنجاری های شدید هستند و نیاز به تغییرات گسترده ای دارند با این روش نتیجه بهتری به دست می آورند.
  • جراحی بینی به روش بسته: در روش بسته، جراح بینی هیچ برشی بر روی بینی ایجاد نمی کند و از طریق سوراخ های بینی اقدام به تغییردادن استخوان ها و غضروف می کند که به دلیل عدم دسترسی کامل به قسمت های داخل بینی طبعا نباید انتظار ایجاد تغییرات بسیار وسیع را داشت.
بیشتر بخوانید
جراحی بینی کج در قزوین

 

جراحی بینی از حساس ترین جراحی ها می باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی در قزوین را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی هم مانند سایر روش های جراحی با عوارضی همراه است که در صورت انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه میزان عوارض جراحی بینی به حداقل می رسند. عمده ترین عارضه رینوپلاستی کبودی و تورم ناشی از آن می باشد که با مراقبت های صحیح پس از جراحی بینی پس از مدت کوتاهی برطرف می شود.

جراحی بینی

جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

از مهمترین نکات پس از جراحی بینی، رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی می باشد که پس از تجربه جراح بینی، جایگاه دوم را در میزان رضایت بخشی از نتیجه عمل بینی دارد. برخی از این نکات عبارتند از:

  • چسب زدن صحیح و اصولی به بینی نقشی بسیار مهم در ایجاد فرم متناسب و بهبود ظاهر بینی دارد بنابراین نباید فراموش کنید که از جراح بینی خود سوال کنید تا چه مدتی پس از جراحی بینی باید این کار را انجام دهید.
  • تا یک هفته پس از رینوپلاستی از جویدن مواد خوراکی سفت خودداری کنید و بیشتر غذاهای نرم و آبکی مانند سوپ میل کنید.
  • مراقبت باشید گچ بینی قبل از مراجعه به جراح بینی باز یا شل نشود.
  • برای بهبود تورم و کبودی، در اطرف بینی و زیر چشمان تا ۴۸ ساعت اول کمپرس یخ قرار دهید و در ۴۸ ساعت دوم هم از کمپرس گرم استفاده نمایید.
  • هنگام خوابیدن زیر سرتان از دو بالشت استفاده کنید تا سرتان نسبت به بدن در موقعیت بالاتری قرار بگیرد.
  • از پایین انداختن سر یا بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید.
  • حداقل تا ۱ ماه پس از جراحی بینی از ورزش کردن اجتناب کنید. البته این زمان با توجه به نوع ورزش متفاوت است و در ورزش های سنگین تر حتی تا ۶ ماه ممکن است اجازه ورزش کردن را نداشته باشید.

هزینه جراحی بینی

عمدتا هزینه جراحی بینی با در نظر گرفتن معیارهای متفاوتی سنجیده می شود که می تواند شامل میزان مهارت جراح بینی، نوع جراحی بینی گوشتی یا استخوانی، دستمزد متخصص بیهوشی، هزینه لباس، هزینه داروها و… باشد. برای اطلاع از هزینه جراحی بینی در قزوین می توانید با شماره های مندرج در سایت دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید
هزینه جراحی بینی در قزوین

نتیجه گیری

جراحی بینی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد که هر سال افراد بسیاری برای انجام آن به جراحان بینی مراجعه می کنند. در صورت تمایل برای عمل بینی در قزوین دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین می توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

دکتر-صفدریان

دکتر فرشید صفدریان، فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی بینی و سینوسدر قزوین هستند، در سال ۱۳۷۰ در رشته پزشکی قبول شد و دکترای عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کسب کرد، دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهر رشت گذراند و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ دوره رزیدنتی را طی نمود، ایشان از سال ۱۳۸۵ برای گذارندن طرح در دانشگاه قزوین مشغول شد و در حال حاضر عضو هیئت علمی علوم پزشکی قزوین می باشد.

پاسخ

18 − 3 =

Call Now Buttonتماس با پزشک