نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

بدیهی است پس ازهرنوع جراحی، باید مراقبت های لازم انجام گیرد، یکی از سوال برانگیز ترین موارد که بیماران بعد از جراحی بینی می پرسند، این است که چگونه بعد از عمل بینی بخوابند؟

نحوه خوابیدن و استراحت بعد از جراحی بینیی و یا رینوپلاستی بینی بسیار مهم است. در ادامه مطلب به طور کامل فواید خواب و نحوه خوابیدن پس از جراحی زیبایی بیینی بیان خواهد شد.

چرا خوابیدن بعد از جراحی بینی مفید است؟

به طور کلی خواب برای سیستم ایمنی و بهبودی سریع ضروری است. پس از جراحی، بدن برای ترمیم و سازگاری با اتفاقات انجام شده و شرایط جدید، باید فعالیت بیشتری کند و استراحت و خواب پس از جراحی بسیار کمک کننده و ضروری می باشد.

زمانی که میخوابید، جریان خون بیشتری به بافت و عضلات می رسد و این خون اضافی باعث افزایش اکسیژن و مواد مغزی شده و در نهایت بهبودی را حاصل می کند.

خواب نقش مهمی در کاهش درد و تورم نیز دارد.

بیشتر بخوانید
انواع مدل جراحی بینی در قزوین

نحوه خوابیدن بعد از رینوپلاستی

بعد از آن که رینوپلاستی انجام دادید، بینی نرم است و توصیه می شود به پشت و به صورتی که دوبالشت زیر سر باشد، بخوابید تا ورم کاهش یابد.در برخی موارد، متخصص جراحی بینی توصیه می کند به مدت بیشتری به پشت بخوابید تا ورم های حاصل از رینوپلاستی بینی کاهش یابد. ( به طور کلی فشاری به بینی وارد نگردد)

نحوه-خوابیدن-بعد-عمل-بینی

نحوه-خوابیدن-بعد-عمل-بینی

نحوه قرار گرفتن سر بعد از جراحی بینی

بهتر است سر به سمت بالا تمایل داشته باشد.

بعد از رینوپلاستی تا چه مدت بیمارباید به پشت بخوابد؟

معمولا یک الی دو هفته توصیه می شود، بیمار به پشت و به صورتی که کمر روی زمین باشد،بخوابد.

محل استراحت بعد ازعمل بینی

بینی، از مهم ترین اعضای بدن است  و زمانی که جراحی و تغیراتی روی آن انجام شده است باید در مراحل اولیه بعد از عمل، مراقبت های لازم انجام گیرد.

پس از عمل بینی ، محل استراحت باید به صورتی تنظیم شودکه برای انجام برخی از کارهای روزانه لازم نباشد زیاد سر را خم کنید و یا بینی به صورتی نباشد که در معرض آسیب قرار بگیرد.

پس از عمل بینی، به علت استفاده از دارو های بیهوشی و عدم آسیب به بینی بهتر است، درروزهای اولیه ، طاق باز و به پشت بخوابید.

بنابراین برای استراحت و خوابیدن بعد از عمل بینی نکات زیر را توجه داشته باشید:

  • محلی مشخص برای استراحت خود در نظر بگیرید.
  • وسایل مورد استفاده مانند گوشی را در دسترس قرار دهید.
  • هنگام خوابیدن، دو بالشت زیر سر بگذارید.
  • به پشت بخوابید. برای غلط زدن و به پهلو خوابیدن مشکلی جود ندارد فقط باید مراقب باشید تا به بینی فشار وارد نشده و در هنگام جا به جایی به بالشت برخورد نکند.
بیشتر بخوانید
جراحی پولیپ بینی در قزوین

جراحی بینی از حساس ترین جراحی ها می باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی در قزوین را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

چه زمانی بعد از جراحی بینی باید سریعا به جراح بینی مراجعه کنید؟

  • سردرد یا گردن درد شدید
  • اسهال شدید
  • تب قابل توجه، پس از جراحی بینی
  • خونریزی بینی که بهتر نشده و در حال افزایش است
  • تورم در ناحیه چشم

نتیجه گیری

پس از جراحی بینی و یا رینوپلاستی، بینی بسیار آسیب پذیر است  و بیمار باید تمام تلاش خود را کند تا به بینی آسیب وارد نشده و تحت فشار قرار نگیرد واگر مراقبت های بعد از عمل بینی را انجام دهید و به توصیه های پزشک برای رعایت مواردی، بعد از عمل بینی مانند: نحوه خوابیدن، تغذیه، مصرف دارو و … عمل کند، بهترین نتیجه را دریافت خواهد کرد.

مقالات مرتبط :

نحوه چسب زدن بینی پس از جراحی

بارداری پس از جراحی بینی

دکتر-صفدریان

دکتر فرشید صفدریان، فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی بینی و سینوسدر قزوین هستند، در سال ۱۳۷۰ در رشته پزشکی قبول شد و دکترای عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کسب کرد، دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهر رشت گذراند و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ دوره رزیدنتی را طی نمود، ایشان از سال ۱۳۸۵ برای گذارندن طرح در دانشگاه قزوین مشغول شد و در حال حاضر عضو هیئت علمی علوم پزشکی قزوین می باشد.

بیشتر بخوانید
ترمیم بینی در قزوین

پاسخ

19 + چهار =

Call Now Buttonتماس با پزشک