هزینه عمل بینی استخوانی در سال 98

هزینه عمل بینی استخوانی در سال 98

بینی ها بر اساس نوع بافت و غضروف بینی به دو دسته بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می گردند. در این مقاله ویژگی های بینی استخوانی و هزینه عمل آن در سال جدید مورد بررسی قرار گرفته است. تفاوت بینی استخوانی و بینی گوشتی به تفاوت در بافت و غضروف بینی بستگی دارد. بینی های استخوانی دارای یک غضروف مقاوم بوده در حالی که غضروف و استخوان بینی های گوشتی ضعیف تر هستند. ایراد زیبایی در بینی های استخوانی قوز آن است، به همین دلیل به این نوع بینی ها بینی عقابی نیز گفته می شود. اکثر بینی های استخوانی دارای یک پوست نازک روی استخوان بینی بوده و وجود این لایه نازک موجب نتیجه موفقیت آمیز عمل جراحی بینی های استخوانی می گردد.

عواملی که بر هزینه های جراحی بینی استخوانی تاثیرگذار است عبارتند از:

  • تجربه جراح: با توجه به تجربه، مهارت جراح و سابقه کار او هزینه ها متفاوت است.
  • نوع بینی: بینی افراد سهم بالایی در تعیین هزینه جراحی بینی داشته و افرادی که بینی های گوشتی و غضروفی دارند معمولا هزینه بیشتری را برای عمل بینی می پردازند. هزینه جراحی بینی های استخوانی معمولا کمی کمتر می باشد.
  • منطقه جغرافیایی: هزینه جراحی بینی با توجه به منطقه ی جغرافیایی آن متغییر است.
  • نوع جراحی بینی، انتخاب نوع جراحی بینی در تعیین قیمت نهایی بسیار موثر است، زیرا انواع جراحی بینی بسیار متفاوت است.

 

نمونه جراحی بینی استخوانی
نمونه جراحی بینی استخوانی

روش های انجام عمل زیبایی بینی استخوانی

عمل زیبایی بینی استخوانی به دو روش بسته و باز انجام می شود:

  • عمل بینی به روش باز: این عمل برای ایجاد تغییرات اساسی در ظاهر بینی استفاده شده و در طول آن جراح با برش تیغه و پره های بینی می تواند با جزییات بر روی آناتومی بینی کار کند. از فایده های این روش می توانید به تسلط کامل جراح به غضروف و ساختار بینی اشاره نمود که کنترل و دقت او را بسیار بالا می برد.
  • عمل بینی به روش بسته: در این عمل تیغه بینی برشی نداشته و برش ها در داخل بینی انجام می گردد. این عمل مانند روش باز استخوان از غضروف و استخوان جدا شده و تغییرات مد نظر اعمال می گردد. از مزیت های این روش می توان به عدم ایجاد زخم بر روی تیغه بینی، زمان کمتر جراحی، تورم کمتر و بهبودی سریع تر آن اشاره نمود.

دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین و فوق تخصص(فلوشيپ)جراحي بيني و سينوس می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

دلیل انجام عمل بینی استخوانی چیست؟

بسیاری از افرادی تصور می کنند که عمل بینی استخوانی صرفا به دلیل اصلاح ایراد های ظاهری بینی انجام می گردد. این در صورتی است که جراحی بینی استخوانی برای برطرف کردن ایرادهای ظاهری بینی و مشکلات تنفسی انجام شود. ایرادهای بینی استخوانی عبارتند از: قوز استخوان بینی، بزرگ بودن حفره های بینی، مشکل استخوان سپتوم، پولیپ بینی و انحراف بینی است. عوامل موثر در زیبایی و کارایی بینی استخوانی وراثت و ضربه دیدن استخوان بینی است. دربرخی موارد بینی استخوانی در اثر ضربه یا به صورت مادرزادی دچار برآمدگی در قسمت پل بینی می گردد. این ایراد ها از طریق جراحی بینی استخوانی برطرف می شود.

نتیجه:

برای اطلاع از آخرین هزینه های عمل بینی در سال 89-99 ، باید حتما با مرکز درمانی و جراح بینی مورد نظر خود تماس بگیرید ، زیرا جراح زمانی که بینی بیمار را با دقت بررسی می کند، نوع جراحی باتوجه به تمایل بیمار انتخاب شده و در نهایت می توان قسمت را به صورت مشخص تعیین کرد.

پاسخ