کوچک کردن بینی با جراحی یا بدون جراحی

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

کوچک کردن بینی

نمای چهره هر فرد بسیار تحت تاثیر شکل و ظاهر بینی است، در برخی از اقوام و یا در گذشتگان یک بینی بزرگ و برجسته نشان دهنده زیبایی و تمایز ارزشمند فرد با دیگران بوده است.اما امروزه بینی بزرگ از جمله عواملی است که افراد متوجه آن شده و مایل هستند هر چه سریع تر بینی را کوچک کنند.

ممکن است بینی خود را دوست نداشته باشید، بنابراین دائما به دنبال راهی برای تغیر شکل یا اندازه آن باشید، بسیاری از افراد ابتدا مایل هستند بدون جراحی و در خانه، بینی را کوچک کنند و به دنبال آن راه هایی را امتحان می کنند که طبیعتا نتیجه ای نخواهد داشت.بعید به نظر می رسد که با استفاده از روش های خانگی و یا سر خود ، نتیجه ی مطلوبی برای کوچک کردن بینی، دریافت گردد.

کوچک کردن بینی بدون جراحی

یکی از رایج ترین راه ها برای آن که بینی در شکل بهتر و یا کوچک تری به نظر برسد، گریم و آرایش کردن است که روشی موقت برای کوچک به نظر آمدن بینی است .

کوچک-کردن-بینی

کوچک-کردن-بینی

کوچک کردن بینی

افرادی که به سراغ جراحی زیبای بینی می روند، افرادی هستند که به علل مختل ، یینی شان نیاز به تغیر و اصلاح دارد از جمله : بزرگ بودن بینی، ناراضی بودن بیمار از شکل بینی خود، انحراف بینی، سینوس بینی، مشکلات در بینی، پولیپ بینی، بینی شکسته و..

بیشتر بخوانید
ترمیم بینی در قزوین

بنابراین فردی که به جراح بینی مراجعه می کند ممکن است طبق توصیه پزشک سریعا توصیه به درمان گردد اما در مواقعی افراد بدون مشکل خاصی در ناحیه ی بینی، تنها برای زیبایی بیشتر و کوچک کردن بیشتر بینی اقدام به جراحی می کند.

اگر برای کوچک کردن بینی قراراست، از روش جراحی استفاده شود، رینوپلاستی یک روش پرکاربرد است.

مراحل رینوپلاستی چگونه است؟

ابتدا جراح درباره شکلی که برای بینی خود می خواهید ، با شما مشورت خواهد کرد و طبق تشخیص پزشک و درخواست بیمار ، برای جراحی بینی به توافق خواهند رسید.

با توجه به نوع جراحی، بیمار تحت بیهوشی کامل و یا بیهوشی موضعی قرار گرفته و جراح ، جراحی بینی را آغاز خواهد کرد.

جراحی بینی باز و بسته

ممکن است جراحی بینی به صورت بسته و یا باز انجام شود و تعیین آن به گستردگی ترمیم بینی و درخواست بیمار و در نهایت تشخیص پزشک بستگی دارد.

  • جراحی بینی به صورت کامل انجام می شود.
  • جراحی تنها بر روی منطقه ای خاص تمرکز می کند مانند : نوک بینی

جراحی برای کوچک کردن بینی از حساس ترین جراحی ها می باشد که نیازمند تبحر بالای متخصص می باشد. دکتر فرشید صفدریان جراح بینی در قزوین مشاورات قبل از جراحی بینی در قزوین را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

جراحی بسته بینی:

این روش در ۳۰ الی ۴۰ دقیقه انجام خواهد شد ،برش هایی در داخل بینی صورت گرفته و معمولا زخم یا کبودی خاصی برجای نخواهد گذاشت

بیشتر بخوانید
رینوپلاستی در قزوین

از مزایای این روش آن است که ترمیم بینی زودتر انجام خواهد گرفت و نتیجه ی عمل، زودتر مشخص خواهد شد.

جراحی باز بینی:

در این روش ، یک برش کوچک بر روی بافت نرم بینی انجام خواهد گرفت، و جای برش به مرور از بین خواهد رفت.

جراحی بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی باید روی اسکلت بینی، تغیرات ایجاد کند و برای دسترسی به اسکلت بینی باید پوست بینی بلند شود بنابراین با استفاده از یک برش کوچک پوست کنار زده شده . جراحی انجام می گیرد که روش باز نام می گیرد اما همانطور که گفته شد در روش بسته ، برش هایی در ناحیه ی داخلی بینی صورت می گیرد.

مقالات مرتبط:

جراحی بینی استخوانی

سوالات بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

 

دکتر-صفدریان

دکتر فرشید صفدریان، فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی بینی و سینوسدر قزوین هستند، در سال ۱۳۷۰ در رشته پزشکی قبول شد و دکترای عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کسب کرد، دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهر رشت گذراند و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ دوره رزیدنتی را طی نمود، ایشان از سال ۱۳۸۵ برای گذارندن طرح در دانشگاه قزوین مشغول شد و در حال حاضر عضو هیئت علمی علوم پزشکی قزوین می باشد.

پاسخ

نوزده − پانزده =

Call Now Buttonتماس با پزشک